VI Rapla Selveri Suurjooks ootab kõiki starti!

24.05.18

Selver Eesti Linnajooksud 2018 sarja kuuluval Rapla Selveri Suurjooksul saab osaleda nii kümne kui viie kilomeetri distantsil. Pikemale jooksule antakse 27. mail start kell 12  ja lühema distantsi start toimub 25 minutit hiljem. Soojendusvõimlemise jooksude eel viib läbi energiline Zumba treener Liina Raidoja ning päeva juhib tunnustatud rahvaspordiürituste vedaja Riho Järvelainen.

„Ootame osalema kõiki, kes soovivad joosta, käia või kepikõndi harrastada. Kõikidel soovijatel on võimalik kohapeal laenutada tasuta ka käimiskeppe ja õpetussõnu õige tehnika kohta enne starti jagab ka Rene Meimer. Rapla linn on väga ilus ja rada möödub peamistest vaatamisväärsustest ning usume, et 5 km on kõikidele jõukohane. Üritust korraldades soovime pakkuda eelkõige liikumisrõõmu,“ innustab Rapla Selveri Suurjooksu peakorraldaja Donatas Narmont kõiki tulema 27. mail Rapla Selveri Suurjooksule. „Nii 5 kui 10 km distantsil tulevad starti ka mitmed Eesti tippjooksjad. Sellel aastal tuleb Ibrahim Mukunga Wachira tavapärase 10 km asemel 5 km distantsi stardijoonele, et püstitada uus rajarekord ja teleka asemel jalgratas koju viia. Heameel on välja tuua, et 10 km tuleb läbima andekas Luna Aleksandra Lagoda, kes plaanib nii mitmeski mehest mööduda ja südikalt võistelda,“ lisas Narmont.

Samuti on Raplas võimalik veeta üks mõnus päev kogu perega, sest põhidistantsidele eelnevad lastejooksud, mis algavad kell 11. Distantsi pikkuseks on umbes 350 meetrit ja osalema on oodatud kõik lapsed vanuses 2-12. Kõikidele osalejatele antakse pärast jooksu maitsvate üllatustega auhinnakott. Lisaks on lastele toimumas põnevad tegevused lastealal ja kohale tuleb ka Pipi Pikksukk.

Tegevust ja vaatamist jagub kõikidele ka enne ja pärast jooksu. Võistluskeskuses on võimalik tutvuda koostööpartnerite väljapanekutega, näiteks õpetatakse kinesioteipimist ja on võimalik osa saada lõõgastavast massaažist.

Kõikidele lõpetajatele on medal, Viking Line Tallinn-Helsingi päevakuriisi kinkekaart ja mitmed põnevad pakkumised meie koostööpartneritelt. Autasustatakse parimaid ja samuti on toimumas mitmed auhinnaloosid kõikide osalejate vahel. Päeva võistluskeskuses lõpetab ansambel The Notes kontsertiga.

 

Kuula jooksu korraldaja Donatas Narmonti võistluseelset intervjuud Tre raadiole SIIT

Sõida koju uue rattaga!

24.05.18

Sportland loosib kõikide 5 km ja 10 km distantsi läbinute vahel välja Bottechia maastikuratta! Loosimine toimub pärast autasustamist ja loosiõnne teada saamiseks ning vormistamiseks peab võitja kohal olema. Sõida koju ja naudi suve uue rattaga!

Registreeri end kohe jooksule siin.

Ole kohal ja kutsu sõber kaasa!

Registreeri VI Rapla Selveri Suurjooksule ja võida käimiskepid!

24.05.18

Registreeri ennast 17.-24. maini 5 kilomeetri distantsile ja kõikide registreerunute vahel loosime koostöös firmaga ILUUM välja käimiskepid. Võitjad teeme teatavaks 24. mail Facebooki lehel ja käimiskepid saab kätte 27. mail toimuval VI Rapla Selveri Suurjooksul ILUUM telgist.

Tule kepikõnni ühistreeningutele!

22.05.18

Kutsume kõiki 14. mail ja 21. mail kell 19.00 kepikõnni ühistreeningutele! 14. mail Ilvi pere juhendamisel ning 25. mail Ilvi Pere ja Rene Meimeri juhendamisel on võimalik tutvuda Rapla terviseradadega ja saada teadmised õigest tehnikast ning harjutustest käimiskeppidega. Alguspunkt on Sadolin Spordihoone taga terviserajal. Kohapeal on võimalik laenutada käimiskeppe. Üritused on kõikidele TASUTA.

Rohkem infot leiad ürituse Facebooki lehelt.

Ole kohal ja kutsu sõber kaasa!

Liitu Rapla Selveri Suurjooksu maikuu väljakutsega

22.05.18

Registreeri ennast jooksule või kui oled juba registreerinud, siis valmistume üheskoos! Kõik, kes on jooksul osalemas ja liituvad meie Endomondo väljakutsega, siis lisaks jooksurõõmule on võimalik võita ka järgmisteks treeninguteks ideaalne jalanõu. Loosime kõikide osalejate vahel välja Nike Pegasus jooksutossud. Lisaks kolmele osalejale aastase ajakirja Jooksja tellimuse ning „Jooksja käsiraamatu“. Võistlus lõppeb 27. mail.


Kindlasti tasub jälgida ka Rapla Selveri Suurjooksu lehte Facebookis, sest auhinnavõitjad kuulutame juuni alguses välja just seal.

VI Rapla Selveri Suurjooksu lõpetab kontsert

22.05.18

Rapla Selveri Suurjooks ei ole ainult spordivõistlus, sest on võimalus veeta meeldejääv päev koos pere ja sõpradega Raplas. Ürituse lõpetab traditsiooniliselt meeleolukas kontsert. Sellel aastal kõlavad enne Rapla Selveri Suurjooksu autasustamist ansambel The Notes parimad palad. Ansamblisse kuuluvad kolm noort Rapla muusikut, kes on võitnud konkursi Noortebänd 2016.

Saa osa lõõgastavast massaašist

22.05.18

Rapla Selveri Suurjooksu koostööpartner Eesti Massaaži- ja Teraapiakool pakub võimalust osa saada lõõgastavast ning lõdvestavast massaažist jooksu eel või pärast jooksu. Massaaž on üks vanimaid ravimeetodeid, mida kasutasid juba meie targad esivanemad aastatuhandeid tagasi. Juba iidsetel aegadel oli teada, et massaaž parandab inimese enesetunnet ning vähendab lihaspinget ning selle läbi ka valusid.

Otsi telk ülesse Rappeli Keskuse parklast. Loe täpsemalt Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolist siit.

Kõige soodsamad osalustasud kehtivad registreerudes enne aprilli lõppu

04.05.18

Rapla Selveri Suurjooks toimub juba 27. mail! Ootame rajale nii jooksjate paremikku, käijaid, kepikõndijaid, aga ka lapsevanemaid vankritega. Registreeri aprillikuu jooksul, sest hetkel on hinnad veel kevadiselt soodsad! 10 kilomeetrisele distantsile kehtib osalustasu 14€ ja 5 kilomeetrisele distantsile 10€. Kõikidele osalejatele kingib Viking Line päevakruiisi kinkekaardi Helsingisse ja kõik lõpetajad saavad kaela ka medali, mis jääb meenutama mõnusalt ning sportlikult veedetud päeva.

Aprillis alustame uue Endomondo väljakutsega!

04.05.18

Aprillis vaatame, kes kogub kõige rohkem kilomeetreid jalutades, joostes või hoopis kepikõndi harrastades. Esimesele kohale on kodutehnika ja digikaupade pood Klick välja pannud spordikella Xiaomi Amazfit Bip. Lisaks loosime kolmele osalejale pääsme 27. mail toimuvale VI Rapla Selveri Suurjooksule (kui oled ise juba registreerinud, saad sõbra kaasa kutsuda), aastase ajakirja Jooksja tellimuse ning „Jooksja käsiraamatu“.

Mis on Endomondo ja mida sellega teha saab? Endomondo on rakendus, mille saad laadida igasse nutitelefoni ja trenni kaasa võtta. Võimalik on jälgida, milline oli ajakulu, distants, keskmine kilomeetri läbimise aeg jms. Kui GPS-signaal on telefonile kättesaadav, salvestatakse ka trenni teekond.

Liitu kohe Endomondo väljakutsega siin.

Kindlasti tasub jälgida ka Rapla Selveri Suurjooksu lehte Facebookis, sest auhinnavõitjad kuulutame mai alguses välja just seal.

Linnajooksusari kutsub tähistama Eesti Vabariigi sünnipäeva

12.02.18

Selver Eesti Linnajooksude sarjaga liitusid Viljandi järvejooks ja Kuressaare linnajooks. Nüüd on jooksuhuvilistel võimalik osaleda juba üheksal rahvaspordiüritusel, et läbida sarjas kokku sada kilomeetrit, mis tagab koha paremusjärjestuses.

100 on tänavuse aasta kõige olulisem arv. 100 aastat möödub Eesti Vabariigi asutamisest. 100 on ka linnajooksude sarjas tähtis mõõdupuu – kõik, kes läbivad üheksal osavõistlusel ajavõtuga distantsil kokku nii palju kilomeetreid, saavad koha paremusjärjestuses „100 + rajal” ja haruldase Eesti 100 motiiviga medali. Mis üritusel kilomeetreid koguda, seda võib jooksja ise valida. Tänu Viljandi järvejooksu ja Kuressaare linnajooksu tulekule sarja muutub eesmärgi täitmine osalejal hõlpsamaks.

Liikuda sümboolselt oma riigi terviseks

Samas aga on sarja suurenemine kahe linnajooksuga eri ilmakaares (Kuressaaare läänes, Viljandi lõunas) oluline muudatus harrastusspordimaastikul. See näitab, et hästi korraldatud rahvasspordiüritusi osatakse teha paljudes kohtades. Samuti osutab see olulisele suundumusele – rahvarohkete jooksude järele on üha suurem nõudlus, järelikult ühineb harrastussportaste seltskonnaga aina uusi inimesi.

Linnajooksude sarja üleskutse kõlab julgustavalt: Eesti 100. juubeliaastal eri kodumaa paikades kokku 100 kilomeetri läbimine on jõukohane igale liikumisharrastajale. Nii liigub iga osaleja sümboolselt oma riigi terviseks.

„Linnajooksude sari paneb jooksu arendama”

Kuressaare linnajooksu on mai alguses linna sünnipäevanädalal korraldatud 36 korda. Kätte oli saabunud aeg astuda järgmine arengusamm, põhjendas jooksu korraldava Saaremaa spordikooli direktor Mati Mäetalu.

„Kuressaare linnajooksule on linnajooksude sarjaga ühinemine oluline turunduslikult, sest nüüd pälvib Saaremaa suurim rahvaspordiüritus kogu riigis suuremat tähelepanu, mis loodetavasti toob mandrilt saarele rohkesti jooksjaid,” rääkis Mäetalu.

Linnajooksude sari paneb korraldajale teatud lisavastutuse, möönis Mäetalu, samas avaldas ta veendumust, et saarlased on suutelised liikluskorraldusele, turvalisusele ja meditsiiniteenindusele esitatavaid nõudmisi täitma.

„Pisiülesandeid tuleb juurde, aga nende täitmine aitab meie jooksu kvaliteetsemalt läbi viia, lausus Mäetalu. „Jooksu korraldavad spordikooli töötajad ja vabatahtlikud, olulist lisakoormust sarjaga liitumine kellelegi ei pane. Saame hakkama!”

Paar aastat tagasi võeti Kuressaare linnajooksu kavva kaks klassikalist distantsi, kümme ja viis kilomeetrit. Mäetalu sõnul oli see vajalik, et kutsuda osalema sihikindlaid jooksuhuvilisi, kes tahavad enda tulemust võrrelda mõnes teises kohas sama pikal distantsil saavutatud ajaga.

Küllap nüüd tuleks kümne kilomeetri rada ka ametlikult mõõta ja passistada. „Linnajooksude sari paneb meid enda jooksu arendama ega lase mugavustsoonis tegutseda,” lausus Mäetalu.

Väärikas start Viljandi järvejooksul

Tänavuse linnajooksude sarja avab 1. mail kõige pikema traditsiooniga spordiüritus Eestis – suurjooks ümber Viljandi järve. 1928. aastast alates korraldatud jooks, mida tänavu korraldatakse 89. korda, on väikeste muudatustega algsel kujul kaljukindlalt püsinud.

„Linnajooksude sarjaga liitusime seepärast, et koos teiste jooksuüritustega tähistada Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva, lausus ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson ja lisas: „Teeme esimese aasta sarjas kaasa, vaatame, kuidas läheb, mis meeldib, mis ei meeldi ja seejärel mõtleme edasi.”

Jürisson tõi esile, et nad on varem kuulutanud: suurjooks ümber Viljandi järve tegutseb iseseisvalt ega liitu kellegagi. „Kaalusime kutset sarjaga ühineda ja otsustasime: teeme kaasa!” nentis ta. Varem oli Viljandi järvejooks spordiklubi Stamina korraldatava järvejooksude sarja üks etapp.

Viljandi järvejooksu populaarsus on samm-sammult suurenenud. Möödunud aastal startis 1. mail ligi 12 km pikkusele distantsile esimest korda üle nelja tuhande osaleja.

„Meie jooksu kriitiline piir on viis tuhat osalejat. Peame arvestama järve ümbrusega, kus jooksurada kulgeb, finišeerimisega staadionil, liikluskorraldusega. Praegu on meil veel arenguruumi,” rääkis Jürisson.

Viljandi järvejooksu võit on olnud Eesti jooksjate seas auväärne. Üksteist korda on esikoha teeninud legendaarne Hubert Pärnakivi, kes innustus üheksa-aastase poisina jooksmisest just seda võistlust vaadates. Unistanud seal ka ise võidumehena juubeldada, alustas ta ümber Lauri soo neljakilomeetrisel ringil joostes treeninguid ja tõusis maailmaklassi. Tema 10 000 m jooksu rekordist, mis joostud 60 aastat tagasi, sai mullu Eesti staieritest parema aja vaid Tiidrek Nurme.

Linnajooksude sarjas selgitatakse paremusjärjestus „100 + rajal”. Selles arvestuses tuleb koguda vabalt valitud osavõistlustel kokku vähemalt 100 kilomeetrit.

Nii meestele kui ka naistele peetakse eraldi punktiarvestust. Punkte jagatakse osavõistluste paremusjärjestuse põhjal. Enim punkte kogunud jooksja on sarja võitja. Võrdse punktisumma korral võidab võistleja, kellel on kõrgemad kohapunktid.

Pikemad distantsid on esikohaheitluses suurema kaaluga kui lühemad. A tase: 42,195 km; B tase: 21,1 km; C tase: kõik lühemad distantsid kuni kümne kilomeetrini, loe lähemalt: www.jooks.ee/et/linnajooksud/

 

Algas registreerimine Rapla jooksule ja Selver Eesti Linnajooksude uuele hooajale!

12.12.17

Alates 4. detsembrist on avatud VI Rapla Selveri Suurjooksu registreerimine. Detsembri lõpuni kehtivad soodushinnad.

Treening ja lõõgastus – need mõlemad on olulised. Registreerides VI Rapla Selveri Suurjooksule detsembri kuu jooksul saate Roll Studios ühe 60 minutilise rullmassaaži protseduuri TASUTA. Pakkumine kehtib kasutamiseks kuni 31.01.2018. Pakkumist võib teisele inimesele edasi kinkida juhul kui ise kasutada ei saa. Protseduuriks on vaja eelnevalt aeg broneerida www.rollstudio.ee/broneerimin

Kõikide vahel, kes registreerivad enne 1. jaanuarit, loositakse välja Beureri aktiivsusmonitor ning Nike jooksutossud.

Võitjad loositakse välja hiljemalt 5. jaanuaril ja võidust teavitatakse Rapla Selveri Suurjooksu Facebooki lehel ning maili teel.

Selver Linnajooksud sarja ühtne registreerimine on avatud alates 1.12.2017 kuni 31.03.2018 internetilehel www.linnajooksud.ee. Jooksusarja osavõtutasu sõltub valitud distantsidest. Kõige soodsam on registreerimine detsembris.

Selver Eesti Linnajooksud 2018 sarja osavõistlused:

Suurjooks ümber Viljandi järve - 1. mai
Kuressaare Linnajooks - 5. mai
Rapla Selveri Suurjooks - 27. mai
Narva Energiajooks - 9. juuni
Viking Line Eesti Ööjooks - 18. august
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks - 2. september
Tallinna Maraton -  8.-9. september
Tartu Linnamaraton – 6. oktoober
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks - 7. oktoober 

Varsti avatakse registreerimine Selver Eesti Linnajooksud 2018 hooajale

23.11.17


Rapla Suurjooksu meeskonnal on heameel teatada, et 2018. aastal toimub Rapla Selveri Suurjooks juba kuuendat korda ning kuulub ka taas Selver Eesti Linnajooksude sarja. 2018. aastal toimub Rapla jooks pühapäeval, 27. mail.

Peatselt avatakse registreerimine ja nagu ikka on esimestele kiiretele soodustused! 

Hoia end kursis jälgides meid ka facebookis.

Rapla jooksu lühema distantsi parimad Tiidrek Nurme ja Birgit Pihelgas

14.05.17

Rapla Selveri Suurjooksul joosti täna (14. mai) lisaks 10 km distantsile ka poole lühemal ehk 5 km distantsil, kus võidutses meestest teist aastat järjest Tiidrek Nurme, naistest oli parim Birgit Pihelgas.

Arusaadavalt ei suutnud keegi Tiidrek Nurmele täna vastu saada. Mees läbis distantsi ajaga 14.48. “Ma oleksin võinud täna ka 10 km joosta, sest tegin pärast veel lõike otsa teised 5 km ja lisaks veel 4 km trennina. Kokku seega 14 km,” ütles Nurme. Mees oli korraldajatele lubanud, et stardib just 5 km distantsil. “Suurepärane jooks ja korraldus, ilusti sobis treeningraafikusse,” lisas Nurme. Nurme järel sai teise koha Leonid Latsepov ajaga 15.51 ja kolmanda koha Arvi Alamaa 16.55-ga.

Naistest võitis sama pika distantsi Birgit Pihelgas ajaga 18.01. Teisena lõpetanud Kelly Nevolihhini lõpuaeg täna 19.00. “Läksin lihtsalt peale. Vaatasin, mis saab. Mul on põlvega probleem, käisin massaažis. Jalad tundusid süldid,” ütles Nevolihhin.

 Otsuse täna startida, tegi ta alles hommikul. Esimesed kaks kilomeetrit suutis ta  joosta koos Birgit Pihelgaga. “Siis  tundsin, et täna ei tule ja lasin tal minna. Jalad ei liikunud,” tõdes Nevolihhin. Kuna tal on lähenemas  staadionihooaeg, ei tahtnud ta ka väga tugevalt pingutada. Kolmas koht kuulus Eveli Kurele 19.47-ga.

 autor: Ahto Jakson/www.jooksja.ee
 fotod: Siim Solman

Rapla Selveri Suurjooksu 10 km võitsid Argo Jõesoo ja Kaisa Kukk

14.05.17

Täna tehti Raplas algust Eesti Linnajooksude sarjaga, mille esimese osavõistluse – 5. Rapla Selveri Suurjooksu pikema ehk 10 km distantsi võitsid Läänemaa kergejõustikuklubi esindaja Argo Jõesoo ja Treeningpartneri ridadesse kuuluv Kaisa Kukk.

Esimene tõeliselt soe kevadilm tõi Raplasse jooksma arvukalt jooksjaid nii 10 km kui 5 km distantsile. 10 km distantsil püsis ees juhtgrupp – Argo Jõesoo, Priit Lehismets, Tõnu Lillelaid. „Kuigi treener Enn Sellik ei soovitanud, tahtsin ikkagi saada lõpuaega alla 31 minuti, sest tundsin, et särts on sees ja tahtsin proovida,“ ütles Jõesoo.

Tema kaaslastel hakkas tempo langema, Jõesoo tegi kiirenduse. Eelviimasel kilomeetril tal tempo langes, läbides selle 3.28-ga. „Ei teagi miks, kas lasin ennast ise lõdvemaks, kuna vahe oli juba piisav. Finišisse jõudes valmistasin endale pettumuse, sest aeg ei tulnud see, mida tahtsin, aga muidu olen jooksuga rahul. Esikoht on ikkagi tore emotsioon,“ sõnas Jõesoo, kelle võiduaeg täna 31.26.

Tema järel lõpetas täna teisena Priit Lehismets ajaga 31.56. „Vanemas eas tuleb see, et ei pinguta enam. Kolmanda mehega oli vahe nii suur ja nägin, et ta järgi ei tule. Treener ütles viimasel kilomeetril – võta rahulikult,“ sõnas Lehismets. Kolmanda koha sai täna Raplas Tõnu Lillelaid (Sparta) 32.15-ga. Kuue hulka jõudsid veel Elar Vulla, Anti Puustus ja Sander Jürs.

Naistest võitis 10 km distantsi Kaisa Kukk ajaga 36.32. Ta alustas täna rahulikult, sest jalad veel möödunud nädal toimunud Tartu jooksumaratonist kanged. 7. kilomeetril püüdis ta kinni kiirelt stardist minema pühkinud klubikaaslase Mari Boikovi, kes jõudis finišisse kolmandana ajaga 37.28. Viimastel kilomeetritel möödus Boikovist ka teiseks tõusnud Moonika Pilli (Jooksupartner) isikliku rekordiga 36.43.

Mingit kindlust ta ei tundnud, sest vorm ei olnud kiita. „Lõpus pidin üksi viimase lõpuponnistuse tegema, Moonika tuli tagant järgi. Kui oleksin rahulikumalt võtnud, oleks ta mind kätte saanud. Vaatamata väsimusele suutsin lõpus viimase jõu leida võidu nimel,“ lausus Kukk.

Moonika Pilli sõnul alustas ta teadlikult täna aeglaselt. “Ma ei kujutanud ette, kas olen Tartu jooksumaratonist taastunud. Kuna ilm kiskus ka palavaks, mõtlesin, et jooksen algul rahulikult. Viiendal kilomeetril tundsin end hästi ja hakkasin üha kiiremini minema,” kommenteeris Pilli. Nii püüdis ta kinni Mari Boikovi. “Kaisat jõudu püüda polnud. Üllatus enda jaoks, et aeg tuli 40 sekundit parem varasemast isiklikust rekordist. Arvasin hoopis, et mõned teised naised on kiiremad,” leidis Pilli.

autor: Ahto Jakson/www.jooksja.ee
fotod: Siim Solman

V Rapla Selveri Suurjooks juba homme!

13.05.17

Selveri jooks toimub Raplas juba viiendat aastat ning korraldajatel on rõõm tõdeda, et mitte ükski teine rahvaspordi üritus

ei too Raplas kokku nii palju inimesi. 

Kui varasemalt on Rapla Selveri Suurjooks toimunud juuni alguses, siis sellel aastal leiab aset esmakordselt 14. mail ning ühtlasi on tegemist Eesti Linnajooksude sarja avaüritusega

Rapla Selveri Suurjooksul saab osaleda nii kümne kui viie kilomeetri distantsil. Pikemale jooksule antakse 14. mail start kell 12 päeval ning lühema distantsi start toimub kakskümmend viis minutit hiljem. Soojendusvõimlemise jooksude eel viib läbi energiline Zumba treener Liina Raidoja ning päeva juhib tunnustatud rahvaspordiürituste vedaja Riho Järvelainen. Nii 5 kui 10 km distantsil tulevad starti mitmed Eesti tippjooksjad. Selle aasta jooksu patroonid on Miss Raplamaa 2017 Grit Tarvis ja Raplamaa jooksulegend Risto Ütsmüts on samuti stardis.

Põhidistantsidele eelnevad lastejooksud, mis algavad kell 11. Distantsi pikkuseks on ca 350 m ja osalema on oodatud kõik lapsed vanuses 2-12. Koos lastega ootavad korraldajad pühapäeval Raplasse mõnusat jooksupäeva nautima ligi 2000 jooksusõpra.

Kõigile Rapla Selveri Suurjooksu lõpetajaile kingitakse medal, mis jääb meenutama sportlikult veedetud pühapäeva. Lisaks premeerib koostööpartner Viking Line laevareisi kinkekaardiga, mis loob võimaluse osa saada meeleolukast merereisist Tallinnast Helsingisse ja tagasi.

Registreerimine läbi kodulehe lõppes 12. mail. Registreerida on võimalik kohapeal võistluspäeva hommikul, 14. mail kuni kl 11.30-ni.

14. mai stardinimekirjad:

5 km

10 km

Partnerite pakkumised: saa osa lõõgastavast massaažist ja kinesioteipimisest

11.05.17

 

Rapla Selveri Suurjooksu koostööpartner Eesti Massaaži- ja Teraapiakool pakub võimalust osa saada lõõgastavast ning lõdvestavast massaažist jooksu eel või pärast jooksu. 

Kas oled märganud värvilisi teipe sportlaste kehadel? Kinesioteip.ee tutvustab Rapla jooksul täpsemalt, milleks kinesioteibid vajalikud on ja kuidas neid paigaldada. Samuti on soovijail võimalus teipi ka ise jooksul katsetada. 

Nii massaaži kui kinesioteipimise telgid leiad Rapla Selveri parklast 14.mail!


 

Rapla jooksu eelsel treeningul läbiti 5 km distants

05.05.17

Mai alguses osalesid Rapla tuntud tegelased jooksutreeningul, et valmistuda 14. mail toimuvaks V Rapla Selveri Suurjooksuks. Teiste seas nautisid trenni ka Avis/Utilitas Rapla korvpallurid, spordireporter Kalev Kruus, hiljuti Miss Raplamaaks valitud Grit Tarvis ja Eesti parim meesnäitleja Märt Avandi, kes hetkel oma elu esimeseks Otepää Ironman triatloniks treenimas on. Soojenduse viis läbi Rapla jooksu patroon, kergejõustikutreener Risto Ütsmüts. Pärast seda suundusid treeningul osalejad 5 km rajale.

Jooksjatel ongi 14. mail  valida kahe distantsi vahel - 10 km väga kiire ja ametlikult passistatud rada toob Raplasse paljusid oma isiklikku tippmarki jooksma, 5 km eelmisel aastal uuendatud rada aga kulgeb läbi Rapla kaunimate kohtade, jõeäärsel promenaadil, kesklinna ja kiriku juures. Eesti tippudest on 5 km distantsil esikohta kaitsmas Tiidrek Nurme ning paljud tippjooksjad tulevad starti ka 10 km distantsil.

Vaata TV3 meeleolukat kajastust treeningust siit.

Viies Rapla Selveri Suurjooks toimub 14. mail

24.04.17

Jooksma kutsuvad Rapla jooksuikoon Risto Ütsmüts ja Miss Raplamaa 2017 Grit Tarvis.

 

Selveri jooks toimub Raplas juba viiendat aastat ning korraldajatel on rõõm tõdeda, et mitte ükski teine rahvaspordi üritus ei too Raplas kokku nii palju inimesi. Kui varasemalt on Rapla Selveri Suurjooks toimunud juuni alguses, siis sellel aastal leiab aset esmakordselt 14. mail ning ühtlasi on tegemist Eesti Linnajooksude sarja avaüritusega. 

Jooksuüritus on toonud iga aastaselt Raplasse enam kui tuhat last ning täiskasvanut. „Rapla Selveri Suurjooksu registreerimine on avatud ja ootame üritusest osa võtma veelgi rohkem ka kohalikke inimesi. Viis kilomeetrit ei ole palju sörkimiseks või kepikõnniks. Rahulikus tempos liikumine on kvaliteetaeg ning seda peab tegema rõõmuga. Enne põhidistantside starti algavad lastejooksud, kus võistlusrõõmu jätkub ka pere väiksematele,“ innustab jooksu korraldaja Donatas Narmont kõiki jooksüritusele tulema kogu perega.

Kõigile Rapla Selveri Suurjooksu 5 ja 10 km distantside lõpetajaile kingitakse spetsiaalse kujundusega medal, mis jääb meenutama sportlikult veedetud pühapäeva. Lisaks kingib koostööpartner Viking Line laevareisi kinkekaardi, mis loob võimaluse osa saada meeleolukast merereisist Tallinnast Helsingisse ja tagasi.

Soodusregistreerimine toimub 30. aprillini. Ühisregistreerimine Selver Eesti Linnajooksu sarja kestab samuti aprilli lõpuni.

Vaata eelmisel aastal toimunud jooksu ülesvõtet siit.

Registreerimine Linnajooksu sarjale kestab aprilli lõpuni

19.03.17

 

Ühistregistreerimises saab end kirja panna 100+ rajale (vähemalt 3 osavõistlust) või kõigile 7-le osavõistlusele mistahes ajavõtuga distantsile. Üksikutele üritustele ühisregistreerimises kirja panna ei saa.

Selver Eesti Linnajooksud 2017 sarja kuulub 7 osavõistlust:

Rapla Selveri Suurjooks - Rapla – 14. mai 2017
Narva Energiajooks - Narva – 10. juuni 2017
Eesti Ööjooks - Rakvere – 12. august 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks - Pärnu – 3. september 2017
SEB Tallinna Maraton - Tallinn – 9.-10. september 2017
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks - Paide-Türi – 1. oktoober 2017
Tartu Linnamaraton – Tartu – 7. oktoober 2017

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Punktisüsteemiga saab tutvuda siin
 
Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse iga osavõistluse järgselt Linnajooksude kodulehele internetis.
 
Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad Selver Linnajooksude medali ja auhinna koostööpartnerilt. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.

Eesti suurima jooksusarja hooaja võitjad on Argo Jõesoo ja Kaisa Kukk

03.10.16

Pühapäeval, 2. oktoobril selgusid Selver Linnajooksude 2016 võitjad. Sarjale pandi vääriline punkt Paide-Türi Rahvajooksul. Linnajooksude sarja naiste esikuuik. Foto: www.jooks.ee

Meestest võitis esimese koha EMÜ SK esindaja Argo Jõesoo (35 punkti). Teise koha saavutas Jaanus Kallaste (Treeningpartner, 28 punkti) klubikaaslase Marti Medari (17 punkti) ees.

Naistest võitis kindla esikoha Kaisa Kukk (Treeningpartner/Diadora, 73 punkti). Teisele kohale jooksis end SK Jooksupartneri esindaja Moonika Pilli (54 punkti). Kolmandaks tuli Astrid Mai Barsegjan (Treeningpartner/Diadora, 33 punkti).

“Jooksin koha peale. Sarja arvestuses oli võit kindel. Jalg tundus natuke kahtlane, pealegi on mul hooajal juba joostud küll. Pigem nautisin jooksu,” lausus Kaisa Kukk pärast viimast etappi ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

 

Linnajooksude sarja punktiarvestust vaata lähemalt siit

Paide-Türi Rahvajooksu võitis Tiidrek Nurme ja Lily Luik

03.10.16

Eesti linnajooksude sarja viimase etapi Paide-Türi Rahvajooksu 13,6 km põhidistantsi võidud läksid Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindajatele Tiidrek Nurmele (41:28) ja Lily Luigele (49:21).

Nurme jõudis Türi staadionile finišisse ajaga 41.28, mis on pool minutit aeglasem kui Pavel Loskutovile kuuluv rajarekord. Keenialane Ibrahim Mukunga Wachira kaotas talle kuue sekundiga ja kolmas mees Roman Fosti 27 sekundiga. Fosti lõpuaeg 41.55. Esikuuikusse mahtusid veel Priit Lehismets (44.18), maratoni Eesti meister Heinar Vaine (44.26) ja Elar Vulla (44.42). Lily Luigele järgnesid Kaisa Kukk (52.01) ja Liina Kivi (54.07).

Lühema 6,5 km distantsi Kirnast Türile võitis Keio Kits (19:34), naistest oli kiireim Kelly Nevolihhin ajaga 25:01.

IV Rapla Selveri Suurjooksul võidutsesid Mukunga, Kukk, Nurme ja Pihelgas

05.06.16

Selver Linnajooksude sarja kuuluval IV Rapla Selveri Suurjooksul püstitati tänavu osalejate rekord, kui finišijoone ületas 1189 jooksjat. 

Kümne kilomeetrisel distantsil osales eelmise aasta võitja Ibrahim Wachira Mukunga, kes ka sellel aastal võidutses ajaga 0:30:25. Teise koha omaniku Argo Jõesoo aeg täna 0:31:34, kolmas koht kuulus Jaanus Kallastele. Naiste kolm esimest kümne kilomeetri distantsil olid Kaisa Kukk võiduajaga 0:35:25 ning Mari Boikov ja Grete Tõnne.

5 km distantsil olid Raplas kiireimad Tiidrek Nurme, kes võiduajaga 0:14:39 edestas vaid kahe sekundiga Keio Kitse. Naistest oli parim Birgit Pihelgas täpselt 19 minutiga. Kokku oli lõpetajaid kahe distantsi peale 1189, mis on eelmise aastaga võrreldes 250 võrra rohkem. Lisaks läbis koos Pipi ning Selveri Tibuga lastejooksu ligi 400 last.

Ilmaolud Raplas olid jooksmiseks igati head, sobiv temperatuur ja päikesepaiste, mis vaheldus väikese vihmahooga ning pakkus jooksjatele mõnusat jahutust. 5 km raja läbisid ka jooksu patroonid Miss Raplamaa Nele Randpere ja Risto Ütsmüts. Võistluspäeva lõpetas Karl Madise kontsert.

Rapla Selveri Suurjooksu korraldusmeeskond tänab kõiki koostööpartnereid, kes andsid omapoolse panuse jooksuürituse õnnestumiseks.

Kohtumiseni 2017. aasta V Rapla Selveri Suurjooksul!

 

TULEMUSED

Eelregistreerimine jooksule on lõppenud

04.06.16

Juba homme, 5. juunil toimub neljandat korda Rapla Selveri Suurjooks. Eelregistreerimine jooksuüritusele on lõppenud, kuid registreerida on võimalik ka kohapeal võistluspäeva hommikul kuni 11.30ni.

Lastejooksud toimuvad algusega kell 11, kui stardivad kõige väiksemad kuni 4 aastased lapsed. Seejärel 5-6, 7-8, 9-10 aastased ning võistlusjooks on 11-12 aastastele. Distantsi pikkuseks on 2-10 aastastel lastel 350 meetrit ning 11-12 aastastel 550 meetrit. Registreerimine toimub kohapeal ja on kõikidele lastele tasuta. Samuti on võistluskeskuses lasteala, kus on ootamas Pipi, Selveri Tibu ning mõnus tegevus teiste lastega.

Tule üksi, sõprade või perega, sest tegevust jätkub kõigile! 

Nädalavahetusel on Raplas oodata põnevat jooksuvõistlust

03.06.16

IV Rapla Selveri Suurjooksule on oodata tuntud Eesti jooksjaid. Enne põhidistantside starti algavad lastejooksud, kus võistlusrõõmu jätkub ka pere väiksematele.

Sellel aastal on oodata uuenenud rada, ergutuspunkte raja ääres, kõlavad Karl Madise hoogsad rütmid ja tuntud lood ning igale lõpetajale antakse medal, mis jääb meenutama meeleolukat pühapäeva.

Praeguseks hetkeks on end registreerunud mitmed Eesti paremikku kuuluvad jooksjad. „Tuntud jooksjaid tuleb Rapla Selveri jooksule kindlasti, oodata põnevat ja tasavägist võistlust. Naiste kümne kilomeetrisel distantsil on oodata põnevat heitlust Mari Boikovi ja Kaisa Kuke vahel, meeste kümne kilomeetri stardis asub tiitlit kaitsma Ibrahim Mukunga Wachira. Meeste viie kilomeetrisel rajal tuleb võidumõtetega stardijoone taha Tiidrek Nurme ning talle püüab võimalikult väärilist konkurentsi osutada jooksu patroon Risto Ütsmüts, kellele on iga Rapla kurv hästi tuttav ning nendega koos stardib ka Keio Kits,” rääkis Donatas Narmont. Tänavu on põhidistantsidele oodata üle tuhande osaleja.

Sarnaselt eelmisele aastale asub stardi- ja finišipaik Selveri parklas. Osaleda saab nii kümne kui viie kilomeetri distantsil. Võrreldes eelmise aasta üritusega kulgeb viiekilomeetrine rada uuel trassil. Pikemale jooksule antakse 5. juunil start kell 12 päeval. Korraldajate sõnul võib mõlemat distantsi läbida nii joostes kui harrastades kepikõndi.

Sellel aastal on kujundatud 5 km rada ümber nii, et see kulgeks mööda kohalikke vaatamisväärsusi, nii et üllatusi on ka neile, kes jooksuüritusel varasematel aastatel osalenud. Lisaks on 5 km distantsil loodud raja äärde 4 ergutuspunkti, mis loovad jooksuüritusele meeleolu veelgi. Ergutajateks on Uku Kübar ja tema löökpilliõpilased (trummidel), saksofonidel Karmen Palusoo, Patrik Sebastian Unt, Camilla Kännola, ansambel The Notes ning Izzy In Scarlet. 

Registreerimine kestab läbi jooksu kodulehe 3. juuni südaööni. Registreerida on võimalik ka kohapeal võistluspäeva hommikul, 5.juunil kuni kella 11.30-ni.

IV Rapla Selveri Suurjooksu stardini on jäänud 25 päeva

11.05.16

5. juunil on Rapla Selveri Suurjooksul osalejaid esmakordselt innustamas patroonid Miss Raplamaa Nele Randpere ning Rapla jooksuikoon Risto Ütsmüts.

„Olen alates kümnendast eluaastast Raplaga seotud ning sellest ajast on kesk-  ja pikamaajooks olnud mulle südamelähedane ja ka edukas, olen Eesti Meistrivõistlustelt vanuses 14-38 saanud üle 60 medali. Mul on heameel näha, et Rapla Selveri Suurjooks toob siia iga aastaga üha rohkem jooksusõpru ning innustab liikuma ka kõige väiksemaid,“ kommenteerib Risto, miks oli nõus olema jooksuürituse patroon. 

Sellel aastal on kujundatud viie kilomeetrine rada ümber, et see kulgeks mööda promenaadi ning kohalikke vaatamisväärsusi. Esmakordselt ootab kõiki osalejaid finišis ka medal, mis jääb meenutama sportlikku ning meeleolukat pühapäeva. Sellel aastal kõlavad enne Rapla Selveri Suurjooksu parimate autasustamist Karl Madise hoogsad rütmid ja tuntud lood.

IV Rapla Selveri Suurjooksul saab osaleda nii kümne kui viie kilomeetri distantsil. Pikemale jooksule antakse 5. juunil start täpselt kell 12 päeval ning lühema distantsi start toimub kakskümmend viis minutit hiljem. Soodusregistreerimine mõlemale distantsile kestab 15. maini. Põhidistantsidele eelnevad lastejooksud mis algavad kella üheteistkümnest. Sellel aastal ootab lapsi sarnaselt varasematele aastatele tore lasteala.

Rapla Selveri Suurjooks kuulub Eesti linnajooksude sarja. Sarja avab 14. mail Tartu Kevadjooks.

Neljandat korda toimuv Rapla Selveri Suurjooks valis esmakordselt missi

03.04.16

Selveri jooks toimub Raplas juba neljandat aastat ning korraldajatel on rõõm tõdeda, et mitte ükski teine rahvaspordi üritus ei too Raplas kokku nii palju inimesi. Üheks pikkade traditsioonidega ürituseks Raplamaal on missivalimised ning Selveri jooksu korraldustiim valis esmakordselt rahva abiga kandidaatide seast oma lemmikuks 20-aastase Nele Randpere.

Rapla Selveri Suurjooksu korraldustiim valis esmakordselt rahva abiga 2. aprillil oma lemmiku Miss Raplamaa, kelleks osutus Nele Randpere ning võitjat autasustati Selveri poolt välja pandud auhinnaga. „Mõlemad üritused on suunatud Rapla maakonna tutvustamiseks ja ühtlasi ka seal elavatele inimestele. Miss Raplamaa on pikkade traditsioonidega ning soovime samasugust     jätkusuutlikust  ka Rapla Selveri Suurjooksule,“ lisab Donatas Narmont. Oma lemmiku poolt said hääletada kõik jooksusõbrad ajakirja Jooksja Facebooki lehel. Missikandidaate võib näha ka Rapla Selveri Suurjooksu  ajal abistamas.

Juuni alguses toimuv jooks on olnud eelnevatel aastatel sportliku suve avaüritus enam kui tuhandele lapsele ja täiskasvanule. Sellel aastal on kujundatud viie kilomeetrine rada ümber nii, et see kulgeks  mööda kohalikke vaatamisväärsusi, nii et üllatusi on ka neile, kes jooksuüritusel varasematel aastatel osalenud.

„Rapla Selveri Suurjooksu registreerimine on avatud ja ootame üritusest osa võtma veelgi rohkem ka kohalikke inimesi. Viis kilomeetrit ei ole palju sörkimiseks või kepikõnniks. Rahulikus tempos liikumine on kvaliteetaeg ning seda peab tegema rõõmuga. Enne põhidistantside starti algavad lastejooksud, kus võistlusrõõmu jätkub ka pere väiksematele,“ innustab jooksu korraldaja Donatas Narmont kõiki jooksüritusele tulema kogu perega.

Selver Eesti Linnajooksud 2016 sarja kuulub 7 osavõistlust

07.01.16

Kui varasematel aastatel pidi Eesti linnajooksude sarja arvestuses osalemiseks jooksma SEB Tallinna Maratonil maratonidistantsi, siis tänavu seda uuenduste tõttu tingimata tegema ei pea ja valida võib ka lühema maa.

“Selver Linnajooksud toimuvad tänavu uuenenud juhendi järgi, mis soosib senisest rohkem nii harrastajaid kui tugevamaid jooksjaid. Muudatus viidi sisse jooksjatelt tulnud tagasisidet ja ettepanekuid kaaludes,” selgitas MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi juhatuse liige Mati Lilliallik. Nii on linnajooksude sarjas osalemine jõukohane igale jooksuharrastajale.

Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 kilomeetrit kokku tuleks. “Näiteks “100+” raja läbimiseks ei pea kaasa tegema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse www.linnajooksud.ee lehele iga osavõistluse järgselt.

Punkte annavad 10 km ja pikemad distantsid. Punkte jagatakse osavõistluste paremusjärjestuse põhjal. Enim punkte kogunud võistleja on sarja võitja. Võrdse punktiarvu korral võidab võistleja, kellel on kõrgemad kohapunktid. Pikemad distantsid on punktiarvestuses suurema kaaluga kui lühemad distantsid.

Senise “Kuldraja” boonused laienevad nüüd kõigile harrastajaile, kes “100+” raja läbivad. Nemad saavad Selver Linnajooksude medali ja Sportlandilt 100 euro väärtuses Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning neid autasustatakse Linnajooksude medaliga. Ühtne registreerimine kogu sarjale on avatud kuni 30. aprillini Selver Linnajooksude kodulehel www.linnajooksud.ee.

Selver Eesti Linnajooksud 2016 sarja kuulub 7 osavõistlust:

Tartu Kevadjooks - Tartu – 14. mai 2016
Rapla Selveri Suurjooks - Rapla – 5. juuni 2016
Narva Energiajooks - Narva – 11. juuni 2016
Eesti Ööjooks - Rakvere – 13. august 2016
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks - Pärnu – 4. september 2016
SEB Tallinna Maraton - Tallinn – 11. september 2016
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks - Paide-Türi – 2. oktoober 2016

2015. aasta Selver Eesti Linnajooksudel osales üle 40 000 liikumisharrastaja

08.10.15

4. oktoobril Paide-Türi Rahvajooksuga lõppenud Selver Eesti Linnajooksud 2015 sarja üldvõidu saavutas Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner), kes läbis kokku ligi 117 kilomeetri ajaga 6:24:42. Tšerepannikov edestas teise koha saavutanud Keenia esindajat Ibrahim Mukunga Wachirat ligi kuue minutiga. Keenialase järel sai kolmanda koha Kalev/Cramo korvpalliklubi füsioterapeut Priit Lehismets (Treeningpartner), kes kaotas Wachirale neli minutit. Naistest läbis seitse etappi kõige kiiremini Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 7:33:59, edestades kahekümne minutiga Moonika Pillit (Jooksupartner). Naiste arvestuses saavutas kolmanda koha Jana Treier (Sparta spordiklubi).

Selver Linnajooksude viimasel etapil, 34. Paide-Türi Rahvajooksul osales kokku 3691 jooksjat. Tartu Kevadjooksust võttis osa 2019 rahvasportlast, Rapla Selveri Suurjooksul osales 1345, Narva Energiajooksu lõpetas 4014 osalejat, Eesti Ööjooksust sai osa 6308 ja Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksust 3346 liikumisharrastajat. Linnajooksude rahvarohkeimal etapil, SEB Tallinna Maratoni osales 19 559 inimest.

Kui 2012. aastal osales Eesti Linnajooksudel üle 34 000 liikumisharrastaja, siis sel aastal kaasati jooksuüritustele juba 40 282 liikumishuvilist. Selver Eesti Linnajooksud on suurim liikumisharrastuse sariüritus Baltimaades.

Linnajooksude pikad distantsid ehk Kuldraja läbis 165 jooksjat. Kuldrajal läbiti seitse etappi: Tartu Kevadjooksul (17. mai) 10 km, Rapla Selveri Suurjooksul (7. juuni) 10 km, Narva Energiajooksul (13. juuni) 21,1 km, Eesti Ööjooksul (15. august) 10 km, Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksul (6. september) 10 km, SEB Tallinna Maratonil (13. september) 42,195 km ja Viking Window Paide-Türi Rahvajooksul (4. oktoober) 13,6 km.

Linnajooksude kõigil osavõistlustel osales ühtekokku 192 jooksuharrastajat, keda autasustati Selver Linnajooksud 2015 medaliga. Kõik Kuldraja läbinud jooksjad saavad Nike esinduskauplusest Nike Air Zoom Pegasus 32 jooksujalatsid.

Paide-Türi rahvajooksu võitsid Roman Fosti ja Jekaterina Patjuk

05.10.15

4.oktoobril toimunud Eesti linnajooksude sarja viimase etapi - Paide-Türi rahvajooksu võitis meestest esmakordselt Roman Fosti, kellele pakkus enamuse distantsist konkurentsi lõpu eel katkestanud Andi Noot. Naistest võidutses kaheksandat korda Jekaterina Patjuk.

13,6 kilomeetri pikkusel distantsil eraldusid teistest Roman Fosti ja Andi Noot, kes püsisid koos pikka aega. Kirnas vaatas Fosti korraks üle õla selja taha, et teada saada, kas konkurent on endiselt kandadel. 100 meetrise vahega järgnes neile linnajooksude sarja liider Sergei Tšerepannikov. Sergost oma korda jäi maha trio koosseisus keenialane Ibrahim Mukunga, Allar Lamp ja Heinar Vaine, teatas Jooksuportaal.

Poole tunnise jooksmise järel üritas Roman Fosti tempot tõsta, et mitte jätta kõike noorema mehe ja keskmaa distantside valitseva Eesti meistri Andi Nooda vastu lõpu peale. See taktika kandis vilja ning Fosti jõudis Türi staadionile esimesena ja võitis jooksu ajaga 41.58,6. Noot katkestas, sest talle lõi rindu valu. Kiirabi käis kohal ja Noodale tehti EKG, kuid midagi õnneks ei avastatud. Teisena finišeeris Sergei Tšerepannikov 43.07,6-ga. Kolmandaks spurtis end keenialane Ibrahim Mukunga 43.24,9-ga. Järgnesid Heinar Vaine, Allar Lamp ja Keio Kits.

Naistest võitis jooksu algusest peale liidrikohta hoidnud Jekaterina Patjuk ajaga 47.01,6. Tema jaoks oli tegemist juba kaheksanda võiduga. Liina ja Lily Luik lõpetasid jooksu koos ajaga 48.37,9.

Poole lühema, 6,5 km pikkuse distantsi Kirnalt Türile võitis 800 meetri jooksjana tuntud Raimond Valler ajaga 20.46,9. Tema järel sai teise koha Olavi Allase 21.54,3-ga. Kolmas oli Risto Võsaste 22.55-ga. Naistest võidutses 800 m ja 1500 m Eesti tänavune meister Kelly Nevolihhin ajaga 24.42,6. Teisena lõpetas Elery Zadonsky ajaga 24.54,7 ja kolmandana Stella Reinumägi 26.25,3-ga.

Linnajooksude sarja arvestuses tuli kokkuvõttes meestest võitjaks Sergei Tšerepannikov. Teine koht kuulus keenialasele Ibrahim Mukungale ja kolmas koht Priit Lehismetsale. Naistest võitis sarja Kaisa Kukk. Teise koha sai Moonika Pilli ja kolmanda koha Jana Treier.

SEB Tallinna Maratonil osales 19 549 liikumisharrastajat

14.09.15

12.-13. septembril toimunud SEB Tallinna Maratonil oli rekordiliselt osalejaid maratoni ja poolmaratoni distantsil ning Mesikäpa Lastejooksudel ja Nike Noortejooksul.

Kokku osales tänavusel SEB Tallinna Maratonil 19 549 liikumisharrastajat (1823 maratonil, 3127 poolmaratonil, 9861 kümnekilomeetrisel jooksu- ja käimisdistantsil, 1585 Nike Noortejooksul ning 3153 Mesikäpa Lastejooksul). 

Maratonidistantsi võidu saavutas ülekaalukalt keenialane Kiprop Tonui, triumfeerides ajaga 2:18:04. Tonui järel finišeerus üldarvestuses teise koha saanud Sergei Tšerepannikov, kes võitis ühtlasi Eesti meistrivõistluste tiitli ning jooksis isikliku rekordi ajaga 2:23:48. Naistest oli maratoni kiireim eestlanna Kaisa Kukk, kes võitis Eesti meistritiitli isikliku rekordiga 2:52:40.

Maratonidistantsil tõi Guinnessi rekordi kodumaale tagasi eestlane Marti Medar, läbides maratoni korvpalli põrgatades kiireima ajaga 3:04:15. Uue rekordi püstitamiseks oli tarvis lüüa ameeriklasele Jerry Knox'ile kuulunud aeg 3:11.26, mille Medar suutis ületada 7 minutiga.

Poolmaratoni võidu tõi Eestile Tiidrek Nurme ajaga 1:06:08. Naiste arvestuses oli poolmaratoni kiireim lätlanna Ilona Marhele ajaga 1:18:35. Eestlastest oli kiireim isikliku rekordi teinud noor jooksja Egle-Helene Ervin ajaga 1:25:05, kes saavutas naiste arvestuses teise koha. 

10-kilomeetrise distantsi esikoha saavutas Roman Fosti ajaga 30:11, uuendades oma isiklikku rekordit nelja sekundiga. Naiste arvestuses võitis esikoha Jekaterina Patjuk ajaga 33:51.

Suurel jooksusündmusel osales rekordiliselt üle 2000 välismaalase. Teiste seas tulid kõige kaugemalt külalised USAst, Brasiiliast, Hong Kongist, Jaapanist ja Uus-Meremaalt. 

Kahe Silla jooksu võitsid Tiidrek Nurme ja Jelena Prokopcuka

07.09.15

6. septembril toimunud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust kujunes Eesti ja väliskülalise osavõtul põnev mõõduvõtt. 

Soosikutena läksid rajale mullune võitja Ibrahim Mukunga Wachira Keeniast, Tiidrek Nurme, äsja Pekingi MM-il maratonijooksus olümpiapileti lunastanud Roman Fosti, Allar Lamp, Priit Aus jt.

Kui poolel maal püsis Nurme eestvedamisel veel ühtsena kuus jooksjat, siis paar kilomeetrit hiljem hakkas grupp lagunema. Teiste seas pudenes juhtseltskonnast viimasel kahel aastal võidutsenud Keenia mees Ibrahim Mukunga. Jooksu esikoht otsustati viimasel 500 meetril, kui Eesti parim keskmaajooksja Nurme võttis ette otsustava rünnaku ning sai Fosti ja Sergei Tšerepannikoviga mitmekümne meetrise edu sisse.

Võitjana lõpetanud Nurme ajaks fikseeriti 30.09,8. Teisena, ajaga 30.15,7, finišeerus kodulinnas võistelnud Fosti ning kolmas oli Sergei Tserepannikov 30.24,4.

Naistest oli taas stardis eelmise aasta võitja, lätlanna Jelena Prokopcuka, kes kaitses mullust esikohta.  Prokopcuka oli üldarvestuses 19nes ja sai tulemuseks 33.33,3. Teisena lõpetas TÜ Akadeemilise Spordiklubi esindaja  Jekaterina Patjuk 34.06,7ga ning kolmas koht kuulus  venelannale Natalija Sokolovale (35.24,5).

Koostöös Endla teatriga korraldatud meelelahutuslik „Kostüümidraama" tõi rajale ligi 40 kostümeeritud huumori- ja lõbujanust. Lisaks pakkus Endla teater lustimisrõõmu veelgi - spordipäeva raames Endla sügishooaja avamise auks toimus teatrimaja katusel meeleolukas kontsertetendus „Weekendla", kus lõid kaasa mitmed Endla teatri näitlejad eesotsas Ago Andersoni, Meelis Rämmeldi, Märt Avandi ja teistega.

Raja läbis 1819 jooksjat, 8 ratastoolisõitjat ja ligi 700 käijat-kepikõndijat. Päev varem toimunud lastejooksudest sai osa 809 noort spordisõpra.

Tänavune jooks toimus esimest korda 10km pikkusel distantsil, mis vastab rahvusvahelistele nõuetele.

 

Ööjooksul võidutsesid Priit Aus ja Kaidi Kivioja

16.08.15

Eesti Ööjooksu 10 km distantsi võitis meestest Priit Aus (Treeningpartner/Adidas), naistest oli võidukas Kaidi Kivioja (Rakvere KJK Vike/Vinni Vak).

Mullu Aleksei Sokolovile kõigest kahe sekundiga kaotanud Priit Aus oli finišeerudes rahulolev. „Emotsioonid on laes, võit on nagu muidu. Ööjooks oskab meeleolu stardis üles lüüa ja ma arvan, et see andis täna sellise korraliku laengu," kommenteeris valitsev Eesti meister 10 000 meetris, kes tänavu juubeli Ööjooksu finišiajaks sai kirja 00:30:24.5.

Teisena ületas finišijoone mullune poolmaratoni võitja Ibrahim Mukunga Wachira 00:30:30.4ga ja kolmandale kohale platseerus Sergei Tserepannikov (Treeningpartner/Adidas) ajaga 00:31:26.1.

Naistest esimesena finišeerunud Kaidi Kivioja ütles, et väga raske on joosta uneajal, aga emotsioonid on vägevad. „Just see, et jooksen Rakveres ja selline eriline üritus - väga äge. Hästi korraldatud ja palju kaasaelajaid," rääkis 00:35:33.1 aja välja jooksnud Kivioja. Juba järgmisel nädalavahetusel Euroopa karika etapil triatlonis võistlev Kivioja lisas, et endast kõike kah päris välja ei andnud. „See pole hooaja tähtsaim võistlus, pigem nagu treeningvõistlus," märkis ta.

Teisena ületas finišijoone Kaisa Kukk (Treeningpartner/Diadora) 00:36:05.2ga ja kolmanda pjedestaalikoha võitles välja mullu parima aja välja jooksnud Kelly Nevolihhin (ViKe). Finišiaeg märgiti Nevolihhinil tänavu 00:37:34.3.

Eesti Ööjooks on Rakvere Maraton MTÜ algatusel loodud sündmus. Mittetulundusühing on loodud 2010. aastal regulaarse liikumise suurendamiseks Eestis. 

Eesti meistriteks poolmaratonis tulid Roman Fosti ja Lily Luik

14.06.15

13. juunil peetud Narva Energiajooksul kuulutati Roman Fosti ja Lily Luik juba kolmandat aastat järjest Eesti meistriteks poolmaratonis. Narva Energiajooksu võitis keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 1:07:26. Poolmaratoni kiireim eestlane oli Mukunga järel finišeerunud Roman Fosti, kes läbis distantsi ajaga 1:09:01 ning võitis ühtlasi Eesti meistritiitli. Naistest võitis Narva Energiajooksu venelanna Natalja Sokolova ajaga 1:17. Eesti meistritiitli võitis naistest üldarvestuses teisena finišisse jõudnud Lily Luik (1:20:17).

Meestest jõudis poolmaratoni distantsil kolmandana finišisse Venemaa esindaja Aleksei Sokolov (1:09:14). Meistrivõistluste hõbe läks üldarvestuse neljandale mehele Ivan Ivanovile (1:10:16). Pronksise Eesti meistritiitli sai kaela Ivanovi järel finišeerunud Priit Lehismets (1:10:33).

Naiste arvestuses sai Eesti meistrivõistluste hõbeda Kaisa Kukk, finišeerudes ajaga 1:23:44. Pronksi pälvis Olga Andrejeva, kes läbis poolmaratoni ajaga 1:25:45.

Narva Energiajooksust võttis osa rekordiliselt üle 4000 jooksja. Lisaks 21 km distantsile oli harrastajatel võimalik osaleda 7 kilomeetri jooksu- ja kõnnidistantsidel ning lastel Draakoni lastejooksudel. 7 km jooksudistantsil oli meeste arvestuses kiireim Kaupo Sasmin ajaga 00:22:14, naiste arvestuses finišeeris esimesena Jolanta Liepina (00:26:00).

Rapla Selveri Suurjooksul püstitati nii osalejate kui rajarekord!

07.06.15

Selver Linnajooksude sarja kuuluval Rapla Selveri kolmandal Suurjooksul püstitati tänavu nii osalejate rekord kui ka 10 km rajarekord. Linnajooksude sarja kuuluval 10 km distantsil võis oodata põnevat esikohaduelli eelmise aasta võitja Ibrahim Wachira Mukunga ja Roman Fosti vahel, kes tänavu kevadel juba mitmel võistlusel on omavahel esikoha pärast heidelnud. Seekord tegi Mukunga otsustava vahespurdi 2,5 km enne lõppu ning Fostil polnud jõudu järgneda. Ühtlasi püstitas Mukunga ka ajaga 29.41,0 rajarekordi, ületades eelmisest aastast tema nimele kuuluva rekordtähise veidi enam kui sekundiga. "Oleks muidugi võita ihanud, aga väga pettunud ka pole", ütles Fosti peale jooksu. "Hooaja tähtsamad stardid eesotsas MM maratoniga on siiski veel ees". Fosti aeg täna 30.14,2, kolmandaks tulnud Sergei Tšerepannikov jäi Fostist maha 53 sekundit. Naiste kolm esimest 10 km olid Kaisa Kukk võiduajaga 37.01,1 ning Grete Tõnne ja Moonika Pilli.

5 km distantsil olid Raplas kiireimad Jan Õiglane ja Katrin Kütt. Samuti peeti Rapla Selveri Suurjooksu raames Eesti Üliõpilaste maanteejooksu meistrivõistlused. Kokku oli lõpetajaid kahe distantsi peale kokku 940, mis on pea saja võrra enam kui eelmisel aastal.

Ilmaolud Raplas olid jooksmiseks igati head, sobiv temperatuur ja päikesepaiste, vaid kohati väga tugevad tuuleiilid tulid korraldajaid kimbutama ning seda oli tunda just võistluskeskuses. Üritusel olid kohal ka jooksu patroon Getter Jaani, kes läbis samuti 5 km distantsi ning tuju hoidis üleval Raplamaa popband Spido.

Koos klouni, Pipi ning Selveri Tibuga läbis Rapla Selveri Suurjooksu lastejooksu seekord üle 400 väikese jooksusõbra vanuses kuni 1-12 aastat, ka see on uus rekord.

Järgmine Selver Linnajooksude sarja etapp toimub 13. juunil Narvas.

 

Kauplus Weekend loosib välja 50 eurose kinkekaardi

06.06.15

Rapla Selveri Suurjooksu toetaja Rappeli Keskuse Weekend kauplus loosib välja 50 eurose kinkekaardi! 

Kui soovid kinkekaarti võita, siis jäta palun oma kontaktandmed, et Weekend saaks Sinuga ühendust võtta.

Loosimises osalemiseks kliki siia: 

https://docs.google.com/forms/d/1aAdwocVSGh_hS0Eh3qtFaoggg_OlGQM7D1ZUiZgFTp4/viewform

Lisaks saab iga jooksust osavõtja Weekendi poolt kupongi, millega Rappeli Keskuse Weekendi kaupluses soetada spordiriideid ja jalatseid 25% soodsamalt!

Tutvu juunikuu uudiskirjaga

02.06.15

Rapla jooksul selguvad üliõpilaste meistrid

15.05.15

Eesti esimesed Üliõpilaste Meistrivõistlused Maanteejooksus toimuvad pühapäeval, 07. juunil Rapla Selveri Suurjooksu raames. Distants on meestele 10 km (start kl 12.00) ja naistele 5 km (start kl 12.10).

Võistlustest saavad osa võtta kõik Eesti tudengid! Meistrivõistluste arvestuses saavad osaleda kõrgkoolide tudengid (vanusepiiranguteta) ning vilistlased, kes on lõpetanud õppeasutuse 2014. a. Osavõtt on lubatud ka avatud ülikooli tudengitele ning gümnasistidele, kes on vähemalt 17. aastat vanad. 

Tutvu juhendiga SIIN.

Selveri linnajooksude sari loodab ületada 40 000 osaleja piiri

12.05.15

Tänavu toimub juba neljandat aastat järjest Selveri linnajooksude sari, mis koondab ühe mütsi alla seitse väga erinevates Eesti piirkondades toimuvat jooksuvõistlust.

Kõik jooksud ja nende toimumisajad olid ka mullu samad, suuri muutusi pole. „On üsna tõenäoline, et 2016. aastal kalender täieneb mõne jooksuga, kuid esialgu jätkame samamoodi. Eesmärk on sel hooajal esmakordselt linnajooksude sarja üldosavõtjate arv viia üle 40 000 jooksja,“ ütles peakorraldaja Mati Lilliallik. Senine, 2014. aastal püstitatud rekord küündis 37 000 osavõtjani. „Nii palju on küll eelmise aastaga erinevust, et avaetapp Tartus kannab nüüd senise Olümpiajooksu asemel Kevadjooksu nime,“ lisas ta.

Mõlemapoolne rahulolu

„Suur aitäh tuleb muidugi öelda peasponsor Selverile, kellele tänu on korraldajad saanud teha ühiseid otsuseid. Parem rahaline kate on tõstnud ürituste kvaliteeti,“ märkis Lilliallik. „Auhinnafond on kindlasti üks põhjus, miks paljud jooksusõbrad tahavad linnajooksude sarjas kaasa lüüa. Tugev stiimul on muidugi kõigist seitsmest põhijooksust osavõtjaile, kes saavad 100 euro eest osta Nike jooksujalatseid, teenides sellega oma osavõtumaksu praktiliselt tagasi.“ Kõigi etappide peale kokku on aga auhinnafond Selveri linnajooksude sarjas 7000 eurot.

Selver on sarjas kaasa löömisega väga rahul. „Tippspordis oleme kõige rohkem toetanud võrkpalli ja FC Flora jalgpallimeeskonda, kuid jooksusarja juures meeldib meile eelkõige, et tegemist on rahvaspordiga, millest saab osa väga palju inimesi,“ ütles Selveri turundusjuht Triin Kaare.

Kaare lisas, et entusiasm on haaranud ka nende oma töötajaid. „See on väga tore, et Selveri enda inimesed on tänu sarjale hakanud märksa rohkem jooksu ja kepikõnniga tegelema,“ rõhutas Kaare. „Turunduses me sel aastal suuri muutusi ei planeeri. Jätkame ikka reklaamiga siseraadios, paneme kauplustesse üles plakateid ja jagame flaiereid. Kõigil jooksudel on endiselt Selveri Tibu lasteala. Lööme ju alles teist aastat nimisponsorina kaasa ja eks edaspidi vaatame, kuidas koostööd arendada.“

Koondumine tuleb kasuks

Eesti paljudele harrastusspordisarjadele tüüpiliselt ei ole Selveri Linnajooksude sarigi selline ettevõtmine, kus kõigepealt sündis üldine idee ja siis alles osavõistlused. Tegelikult olid kõik jooksud, välja arvatud Rapla Selveri suurjooks, olemas juba enne sarja tekkimist.

„Sarja koondumisest on kõige rohkem võitnud väiksemad üritused. Näiteks Pärnu ja Paide-Türi jooksul püstitati eelmisel aastal osavõturekord. Samas tõstsime mullu ümber Narva ja Rakvere jooksu toimumisajad ning arvatavasti sel põhjusel osavõtjaskond pisut langes, kuid olen veendunud, et sel aastal juba harjumuspärastel aegadel tuleb taas kohale rohkem jooksjaid,“ ütles Lilliallik.

Kuigi Lilliallik teab, et on olnud juhtumeid, kus mõni jooksuüritus ei taha teatud sarja kuuluda, arvab ta siiski, et niisugune koondumine ei tohiks kellelegi kahju teha. „Seda enam, et istusime korraldajatega koos juba enne esimese aasta üritusi ning tegime palju otsuseid ühise jutuajamise käigus,“ ütles Lilliallik.

Tekst: ajakiri Jooksja/nr 2(36) 2015

2015. aasta Selver Eesti Linnajooksud kutsuvad üheskoos liikuma!

22.12.14

2015. aastal kuuluvad Selver Eesti Linnajooksude sarja järgmised jooksud:

Olümpiajooks - 17. mai - Tartu
Rapla Selveri Suurjooks - 7. juuni - Rapla
Narva Energiajooks - 13. juuni - Narva
Eesti Ööjooks - 15. august - Rakvere
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks - 6. september - Pärnu
SEB Tallinna Maraton - 13. september - Tallinn
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks - 4. oktoober - Paide-Türi 

Registreeri Selver Eesti Linnajooksude KULDRAJALE detsembrikuus vaid 89 euro eest!
Registreerimiseks täida registreerimisankeet.
Alates 1. jaanuarist kuni 30. aprillini on Kuldraja osalustasu 109 eurot.
Ühtne registreerimine on avatud kuni 30.04.2015.

Teistele distantsidele saab end kirja panna iga ürituse kodulehel vastavalt osavõistluse hinnakirjale.

Kõigile Kuldraja lõpetajatele on välja pandud ahvatlevad auhinnad!

Kuldraja arvestusse lähevad kõigi osavõistluste ajavõtuga pikad distantsid:

Olümpiajooks

10 km

Rapla Selveri Suurjooks

10 km

Narva Energiajooks

21,1 km

Eesti Ööjooks

10 km

Jüri Jaansoni 2 Silla jooks

10 km

SEB Tallinna Maraton

42,2 km

Viking Window Paide-Türi Rahvajooks

13,6 km

Tutvu Selver Eesti Linnajooksud 2015 juhendiga SIIN!
Rohkem infot www.linnajooksud.ee

Selver Linnajooksude sarja võitsid Ibrahim Mukunga ja Kaisa Kukk

27.10.14

Selver Linnajooksude sarja üldvõidu saavutas Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira, saades koguajaks 6:48:42 ja edestades Sergei Tšerepannikovi Stamina Arcotransport tiimist kümne minutiga. Tšerepannikovi järel sai kolmanda koha Kaupo Sasmin Maratonitiimist. Naistest läbis seitse etappi kõige kiiremini Sparta spordiklubi esindaja Kaisa Kukk ajaga 8:30:52, edestades 13 minutiga klubikaaslast Anu Teppot. Naiste arvestuses kolmanda koha saavutas Kristiina Verevmägi Täppsportlaste klubist.

Kui 2012. aastal algatatud sarjas osales üle 34 000 liikumisharrastaja, siis sel aastal kaasati jooksuüritustele juba ühtekokku 37 923 liikumishuvilist. Selver Linnajooksud on suurim liikumisharrastuse sariüritus Baltimaades.

Linnajooksude pikad distantsid ehk Kuldraja läbis 155 jooksjat. Kuldraja läbimiseks joosti kokku ligi 128 kilomeetrit: Olümpiajooksul (24.05) 10 km, Rapla Selveri Suurjooksul (01.06) 10 km, Narva Energiajooksul (15.06) 21,1 km, Eesti Ööjooksul (16.08) 21,1 km, Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksul (07.09) 9,86 km, SEB Tallinna Maratonil (14.09) 42,195 km ja Viking Window Paide-Türi Rahvajooksul (05.10) 13,6 km.

 

Teisel Rapla Selveri Suurjooksul võidutses Ibrahim Mukunga

01.06.14

1. juunil toimus II Rapla Selveri Suurjooks, kus võisteldi 10 ja 5 km distantsidel.

10 km võit läks Ibrahim Mukunga Wachurale, kes püstitas alla poole tunni joostes rajarekordi 29.42,5. Järgnesid Sergei Tšerepannikov (30.51,7) ja Priit Lehismets (31.41,6). Naistest oli nagu eelmiselgi aastal kiireim Natalja Sokolova (34.06,8), edestades Evelin Taltsi (36.10,8) ja Kaisa Kukke (36.57,9).

Poole lühemal maal olid võitjad Olavi Allase (15.17,2) ja Birgit Pihelgas (16.15,5). Jooksu patroonid Getter Jaani ja Ott-Sander Palm läbisid samuti 5 km ja finišeerisid koos ajaga 28:11.1.

Kahe distantsi peale oli lõpetajaid kokku 866. Lisaks osales lastejooksul ligi 350 last.

Rapla Selveri Suurjooks kuulub Eesti linnajooksude sarja. Sarja avas nädal tagasi Tartu olümpiajooks ning järgmine etapp on kavas kahe nädala pärast Narvas.

Kohtumiseni 2015. aasta III Rapla Selveri Suurjooksul!

Selveri suurjooks kuulub esimest aastat Linnajooksude sarja

27.05.14

Teist aastat toimuv Rapla Selveri suurjooks kuulub esimest korda üleriigilisse Selveri Linnajooksude sarja. Rapla Selveri suurjooksu korraldaja Donatas Narmont ütles, et see annab üritusele laiema kõlapinna. Lisaks Rapla Selveri jooksule kuulub sellesse sarja veel kuus võistlust. Linnajooksude sarja hooaeg algab 24. mail Tartus ning sarja teine etapp toimubki 1. juunil Raplas.

Tänu sellele on Raplasse oodata tuntud Eesti jooksjaid. Registreerunud on mitmed Eesti paremikku kuuluvad jooksjad. „Tuntud jooksjaid tuleb Rapla Selveri jooksule kindlasti,” ütles Narmont. Eelmisel aastal lõpetas Rapla Selveri jooksu 636 jooksjat ning lisaks neile osalesid üritusel veel lapsed, kes võistlesid lühematel distantsidel. Kokku osales seega umbes tuhat väikest ja suurt sportlast. Narmont ütles, et tänavu tahaks ainuüksi põhidistantside peale tuhat osalejat kokku saada. „Väikest kasvu ootame osalejate arvus kindlasti,” ütles Narmont.

Sarnaselt eelmisele aastale asub stardi- ja finišipaik Selveri parklas. Võrreldes eelmise aasta üritusega kulgeb ka võistlusrada samal trassil. Osaleda saab nii kümne kui viie kilomeetri distantsil. Pikemale jooksule antakse 1. juunil start täpselt kell 12 päeval ning lühema distantsi start toimub kümme minutit hiljem. Korraldajate sõnul võib mõlemat distantsi läbida nii joostes kui harrastades kepikõndi.

Põhidistantsidele eelnevad lastejooksud mis algavad kella üheteistkümnest. Lastega tegelevad Pipi Pikksukk ja Raplamaa missid. Meelelahutuse eest hoolitseb Spido ning võistluse patroonid on samad kes eelmisel aastal – Getter Jaani ja Ott-Sander Palm. Soodusregistreerimine mõlemale distantsile kestab kahekümnenda maini.

Siim Jõgis, Raplamaa Sõnumid

Jooksul on võimalik testida jooksutosse ning kasutada massaažiteenust

21.05.14

Rapla Selveri jooksult leiab sel aastal lisaks jooksule ning meelelahutusprogrammile ka expo-ala, kus erinevad koostööpartnerid pakuvad oma tooteid ja teenuseid. Näiteks on tuntud spordikaupade tootja Nike osalemas oma telgiga, kus on võimalik testida Nike jooksujalatseid. Jooksujalatsite testimine on tasuta, vajalik isikuttõendava dokumendi olemasolu. Tule ja vali endale sobiv jalats, nõu annavad Nike eksperdid!

Samuti on avatud massaažitelk, kus spordimassaaži ja liikumisravi keskuse Fysiopargi spetsialistid annavad nõu enne ja pärast jooksu ning pakuvad kõigile soovijatele spordimassaaži. 

Pärast jooksu saab nautida ansambel Spido esitust

16.05.14

Korraldajad on sel aastal kutsunud Rapla jooksule esinema ansambel Spido, kes pakub muusikalist meelelahutust enne parimate autasustamist kell 13. 

Spido on loodud 1981. aasta jaanuaris Rapla Keskkooli nelja poisi poolt - Teet Tall, Ivo Rüütalu, Sulev Tammel ja Uku Ohaka. Valdavalt koosneb ansambli repertuaar  omaloomingust. Ansambel on mänginud järjepidevalt 30 aastat väga paljudel üritustel Raplamaal, mujal vabariigis ja erinevates välisriikides. Huvitav fakt on see, et algusaastate  Spido  fännide lapsed on nüüd samuti Spido loomingu tulised pooldajad. Bänd on korraldanud kahel aastal Rapla kesklinnas üritust “Spido Sõprade Kevadpäev”, et pakkuda  Raplamaa  inimestele meelelahutust, aidata reklaamida Raplamaa muusikaüritusi ja kaasata noori. Samas soovitakse noortele näidata, kuidas mehed ise noortena sportlikult aega  veetsid, et populariseerida liikumist. Spido on võimaldanud paljudele Raplamaa noorte bändidele kasutada oma pilliruumi  ja laenanud noortele oma pille ja aparatuuri, et noored  muusikud “jalad alla” saaks. Bändi liikmed on laulja Teet Tall, trummar Ivo Rüütalu, kitarristid Siim Rospu ja Erko Laurimaa, basskitarrist Andres Lääne.


 

Jooksu patroonid värskendasid oma spordiriiete garderoobi

14.05.14

II Rapla Selveri Suurjooksu patroonid  Getter Jaani ja  Ott-Sander Palm käisid  aprilli  lõpus Kristiine keskuse Sportland Runningus valimas uut jooksuvarustust, et olla 1. juunil koos teiste jooksjatega stardivalmis. 

Kaupluse juhataja Rein Soku nõuandeid järgides valisid Getter ja Ott-Sander endale kvalitseetsed ja silmatorkavad jooksuriided ja -jalatsid Nike kevadkollektsioonist. Vaata fotosid ajakiri Jooksja FB lehelt: https://www.facebook.com/Jooksja

Selver Linnajooksude sari paneb liikuma kümned tuhanded harrastajad, andes hoogu tänavusele Liikumisaastale

13.05.14

Eesti suurim rahvaspordisari Selver Linnajooksud liidab 2014. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad on seadnud ühiseks eesmärgiks panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.

Selver Linnajooksude sarja kuuluvad 2014. aastal:

24. mai

Olümpiajooks

Tartu

10km jooks, käimine, kepikõnd

ERGO lasteolümpia

1.juuni

Rapla Selveri Suurjooks

Rapla

10km jooks, käimine ja kepikõnd, lastejooksud

15.juuni

Narva Energiajooks

Narva

21,1km jooks; 7km jooks, käimine ja kepikõnd,

Energiapäev

16.august

Eesti Ööjooks

Rakvere

21,1km jooks; 10km ja 5km jooks, käimine, kepikõnd, lastejooksud

7.september

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks

Pärnu

9,86km jooks, retk, lastejooksud

13.-14. september

SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks

Tallinn

42,2 ja 21,1 km jooks,

10km jooks, käimine ja kepikõnd, Nike noortejooks, lastejooksud

5.oktoober

Paide-Türi Rahvajooks

Paide, Türi

13,6km jooks; 6,5km jooks, käimine ja kepikõnd

 

Selveri poeketi juht Andres Heinver tõi välja eesmärgi toetada tervislikku eluviisi: „Eesti jaeketina oleme eelmisest aastast esindatud kõigis maakonnakeskustes. Meil on hea meel toetada tervislikku eluviisi erinevaid Eesti piirkondi ühendava jooksusarja kaudu. Liikumine ja kvaliteetne toit käivad ikka koos."

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli avaldas heameelt, et praeguseks Eesti suurimaks jooksusarjaks kasvanud, mitmeid Eestimaa piirkondi ühendav Selver Linnajooksude sari pakub liikumisrõõmu järjest rohkematele inimestele.

„Samuti on hea meel, et igal aastal on linnajooksude sari alanud Rahvusvahelise Olümpiakomitee egiidi all toimuva Olümpiajooksuga. Tänavu, olümpia- ja liikumisaastal, on meil plaanis varasemast palju enam rõhku panna olümpismi põhimõtete tutvustamisele," ütles Seli, kelle sõnul on lähiajal oodata põnevaid uudiseid Olümpiajooksu rindelt.

Kuna 24. mail  Tartus toimuv Olümpiajooks on Selver Linnajooksud sarja avaüritus, siis on Eesti Olümpiakomitee ja Liikumisaasta 2014 koostöös algatanud kampaania, kus inimesed, kes pole kunagi varem ühelgi rahvaspordiüritusel osalenud, saavad Olümpiajooksule tasuta, registreerides ennast aprillikuu jooksul 10 km jooksule, käimisele või kepikõnnile ürituse kodulehel www.jooks.ee.

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse pikkade ajavõtuga distantside ehk „kuldraja" arvestuses kiirematele on auhinnafond enam kui 7 000 eurot. Kõik need, kes „kuldraja" läbivad, saavad Sportlandilt kinkekaardi 100 euro väärtuses Mizuno jooksujalatsite ostmiseks ja Selver Linnajooksude medali.

„Kuldraja" arvestusse kuuluvad järgmised distantsid:

Olümpiajooks

10 km

Rapla Selveri Suurjooks

10 km

Narva Energiajooks

21,1 km

Eesti Ööjooks

21,1 km

Jüri Jaansoni 2 Silla jooks

9,86 km

SEB Tallinna Maraton

42,2 km

Paide-Türi Rahvajooks

13,6 km

Ühtne registreerimine kogu sarjale on avatud kuni 30. aprillini Selver Linnajooksude kodulehel www.linnajooksud.ee.

Meenutus 2013. aasta jooksule

08.05.14

Möödunud aasta 2. juunil toimus esimest korda Rapla Selveri Suurjooks. Loodetavasti sai sellest alguse ilus traditsioon, sest jooks on ka tänavu 1. juunil kavas.

Kahele distantsile, 10 ja 5 km jooksule, registreeris end kokku ligi 700 liikumisharrastajat, nende seas ka mitmed Eesti paremikku kuuluvad jooksjad. 10 km distantsi esikoht läkski Eesti juhtivate staierite hulka kuuluvale Sergei Tšerepannikovile. Naistest oli kiireim Natalja Sokolova, kes üldarvestuses sai meestega heideldes kõrge 9. koha. Poole lühemal maal olid võitjad Priit Aus ja Eesti suusakoondise liige Piret Pormeister.

Tänavu kuulub Rapla Selveri jooks ka Eesti Linnajooksude sarja, mis eeldab esimese aastaga võrreldes arvukamat osavõttu. Kuid korraldajad lugesid ka esimese korra osavõtjate arvu heaks, sest debüütvõistlus ei saagi olla kohe populaarne. Linnajooksude eesmärgiks on korraldada jooksuharrastajatele Eesti suurim rahvaspordisari, mille kaudu motiveerida liikumisharrastajaid erinevatel jooksüritustel osalema ja hoogustada sporditurismi.

Rapla Selveri Suurjooksul vedas ilmaga, ehkki seekord kaldus ilmataat liialt isegi teise äärmusse: 28 kraadi sooja juuni algul pole Eestis kuigi tavaline. Võimalik, et liiga palav ilm peletas isegi mõned potentsiaalsed jooksjad eemale.

Kuid need, kes kohale tulid, said jooksunaudingu osaliseks. Päeva ilmestasid Luisa Värgi kehastatud Lotte lastejooksude kaasalööjana ning kaunitaridest Raplamaa misside etteaste. Jooksu patroonid Getter Jaani ja Ott-Sander Palm olid igatahes ka kohal ning mitte ainult autasude kätteandjatena, vaid ka ise 5 km distantsi läbijatena. Omavahelise duelli võitis Getter, kes oli väga rahul ajaga 22.54, mis andis talle neidude (T20) klassis isegi kolmanda koha!