fbpx

Selver Linnajooksude sarja kuuluval IV Rapla Selveri Suurjooksul püstitati tänavu osalejate rekord, kui finišijoone ületas 1189 jooksjat.

Kümne kilomeetrisel distantsil osales eelmise aasta võitja Ibrahim Wachira Mukunga, kes ka sellel aastal võidutses ajaga 0:30:25. Teise koha omaniku Argo Jõesoo aeg täna 0:31:34, kolmas koht kuulus Jaanus Kallastele. Naiste kolm esimest kümne kilomeetri distantsil olid Kaisa Kukk võiduajaga 0:35:25 ning Mari Boikov ja Grete Tõnne.

5 km distantsil olid Raplas kiireimad Tiidrek Nurme, kes võiduajaga 0:14:39 edestas vaid kahe sekundiga Keio Kitse. Naistest oli parim Birgit Pihelgas täpselt 19 minutiga. Kokku oli lõpetajaid kahe distantsi peale 1189, mis on eelmise aastaga võrreldes 250 võrra rohkem. Lisaks läbis koos Pipi ning Selveri Tibuga lastejooksu ligi 400 last.

Ilmaolud Raplas olid jooksmiseks igati head, sobiv temperatuur ja päikesepaiste, mis vaheldus väikese vihmahooga ning pakkus jooksjatele mõnusat jahutust. 5 km raja läbisid ka jooksu patroonid Miss Raplamaa Nele Randpere ja Risto Ütsmüts. Võistluspäeva lõpetas Karl Madise kontsert.

Rapla Selveri Suurjooksu korraldusmeeskond tänab kõiki koostööpartnereid, kes andsid omapoolse panuse jooksuürituse õnnestumiseks.

Kohtumiseni 2017. aasta V Rapla Selveri Suurjooksul!

Categories: Uudis