fbpx

Aasta hakkab lõppema ja teeme plaane uueks aastaks. 2022 on Rapla Selveri Suurjooksule juubeliaasta. 10 on ühe jooksuürituse jaoks juba suur asi. Varsti avaldame, mis üllatusi meil varuks on ja avame ka registreerimise. Seniks aga tõmbame lõplikult joone alla käesoleva aasta jooksule. Möödus see sarnaselt 2020. aastaga koroonaviirusega koostööd tehes. Õnneks saavad jooksuvõistlused siiski toimuda. 

Rapla Selveri Suurjooks kuulus ka sel aastal koos 8 teise jooksuga Selver Eesti Linnajooksude sarja.

Koroonapiirangud ajasid kuupäevasid segamini ja lükkasid ka sarja alguse kevadest hilissuvesse. Sarja avas 1. augustil Suurjooks ümber Viljandi järve. Sellele järgnesid 18. augustil toimunud Kuressaare Linnajooks ja 28. augustil joostud Neptunas Eesti Ööjooks. Septembris sai osaleda Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksul (virtuaalselt), Tallinna Maratonil (11.-12. september), Rapla Selveri Suurjooksul (18. september) ning Viking Window Paide-Türi Rahvajooksul (26. september). Tartu Linnamaraton toimus 2. oktoobril. Sarja lõpetas oktoobris toimunud Narva Energiajooksu virtuaaljooks.

2021. aasta sarja osavõistlustel osales kokku 28 313 jooksjat.

Sarja osavõistlustel 100 või enam kilomeetrit kogus sel aastal kokku 107 liikumisharrastajat. Kõigil 9 osavõistlusel osales 32 spordisõpra. 100+ raja väljakutse võttis vastu eelkõige meessoost liikumisharrastaja, 100+ raja läbijatest 69% olid mehed ja 31% naised.

Kõiki 100+ raja läbinuid ja kõigil osavõistlustel osalenud jooksusõpru autasustati uhke sarja medaliga ning MyFitnessi ja Sportlandi auhindadega.

Selver Eesti Linnajooksud 100+ rajal paremusjärjestust sel aastal ei selgitatud.

Artikkel refereeritud Selver Eesti Linnajooksude kodulehelt. 

Categories: Uudis