fbpx

Möödunud aasta 2. juunil toimus esimest korda Rapla Selveri Suurjooks. Loodetavasti sai sellest alguse ilus traditsioon, sest jooks on ka tänavu 1. juunil kavas.

Kahele distantsile, 10 ja 5 km jooksule, registreeris end kokku ligi 700 liikumisharrastajat, nende seas ka mitmed Eesti paremikku kuuluvad jooksjad. 10 km distantsi esikoht läkski Eesti juhtivate staierite hulka kuuluvale Sergei Tšerepannikovile. Naistest oli kiireim Natalja Sokolova, kes üldarvestuses sai meestega heideldes kõrge 9. koha. Poole lühemal maal olid võitjad Priit Aus ja Eesti suusakoondise liige Piret Pormeister.

Tänavu kuulub Rapla Selveri jooks ka Eesti Linnajooksude sarja, mis eeldab esimese aastaga võrreldes arvukamat osavõttu. Kuid korraldajad lugesid ka esimese korra osavõtjate arvu heaks, sest debüütvõistlus ei saagi olla kohe populaarne. Linnajooksude eesmärgiks on korraldada jooksuharrastajatele Eesti suurim rahvaspordisari, mille kaudu motiveerida liikumisharrastajaid erinevatel jooksüritustel osalema ja hoogustada sporditurismi.

Rapla Selveri Suurjooksul vedas ilmaga, ehkki seekord kaldus ilmataat liialt isegi teise äärmusse: 28 kraadi sooja juuni algul pole Eestis kuigi tavaline. Võimalik, et liiga palav ilm peletas isegi mõned potentsiaalsed jooksjad eemale.

Kuid need, kes kohale tulid, said jooksunaudingu osaliseks. Päeva ilmestasid Luisa Värgi kehastatud Lotte lastejooksude kaasalööjana ning kaunitaridest Raplamaa misside etteaste. Jooksu patroonid Getter Jaani ja Ott-Sander Palm olid igatahes ka kohal ning mitte ainult autasude kätteandjatena, vaid ka ise 5 km distantsi läbijatena. Omavahelise duelli võitis Getter, kes oli väga rahul ajaga 22.54, mis andis talle neidude (T20) klassis isegi kolmanda koha!

Categories: Uudis