fbpx

IV Rapla Selveri Suurjooksule on oodata tuntud Eesti jooksjaid. Enne põhidistantside starti algavad lastejooksud, kus võistlusrõõmu jätkub ka pere väiksematele.

Sellel aastal on oodata uuenenud rada, ergutuspunkte raja ääres, kõlavad Karl Madise hoogsad rütmid ja tuntud lood ning igale lõpetajale antakse medal, mis jääb meenutama meeleolukat pühapäeva.

Praeguseks hetkeks on end registreerunud mitmed Eesti paremikku kuuluvad jooksjad. „Tuntud jooksjaid tuleb Rapla Selveri jooksule kindlasti, oodata põnevat ja tasavägist võistlust. Naiste kümne kilomeetrisel distantsil on oodata põnevat heitlust Mari Boikovi ja Kaisa Kuke vahel, meeste kümne kilomeetri stardis asub tiitlit kaitsma Ibrahim Mukunga Wachira. Meeste viie kilomeetrisel rajal tuleb võidumõtetega stardijoone taha Tiidrek Nurme ning talle püüab võimalikult väärilist konkurentsi osutada jooksu patroon Risto Ütsmüts, kellele on iga Rapla kurv hästi tuttav ning nendega koos stardib ka Keio Kits,” rääkis Donatas Narmont. Tänavu on põhidistantsidele oodata üle tuhande osaleja.

Sarnaselt eelmisele aastale asub stardi- ja finišipaik Selveri parklas. Osaleda saab nii kümne kui viie kilomeetri distantsil. Võrreldes eelmise aasta üritusega kulgeb viiekilomeetrine rada uuel trassil. Pikemale jooksule antakse 5. juunil start kell 12 päeval. Korraldajate sõnul võib mõlemat distantsi läbida nii joostes kui harrastades kepikõndi.

Sellel aastal on kujundatud 5 km rada ümber nii, et see kulgeks mööda kohalikke vaatamisväärsusi, nii et üllatusi on ka neile, kes jooksuüritusel varasematel aastatel osalenud. Lisaks on 5 km distantsil loodud raja äärde 4 ergutuspunkti, mis loovad jooksuüritusele meeleolu veelgi. Ergutajateks on Uku Kübar ja tema löökpilliõpilased (trummidel), saksofonidel Karmen Palusoo, Patrik Sebastian Unt, Camilla Kännola, ansambel The Notes ning Izzy In Scarlet.

Registreerimine kestab läbi jooksu kodulehe 3. juuni südaööni. Registreerida on võimalik ka kohapeal võistluspäeva hommikul, 5.juunil kuni kella 11.30-ni.

Categories: Uudis