fbpx

Maikuu viimasel pühapäeval on toimumas juba üheksas Rapla Selveri Suurjooks. Kavas on 21.1, 10 ja 5 km distantsid, lastejooksud ja esmakordselt eraldi noortejooksud. Osalema on oodatud absoluutselt kõik, kes peavad lugu liikumisest. Tule jooksma, jalutama või kepikõndi harrastama – tee just seda, mis sulle meeldib. Starti on alati väga oodatud kõik lapsevanemad vankritega, et koos koguda rajalt head energiat.

Üha rohkem sportlasi on aasta-aastalt leidnud tee Raplasse. Juba 2022. aastal on Rapla Selveri Suurjooks pidamas oma esimest suuremat juubelit ehk täitumas kümme aastat jooksukorraldusest. 2021. aasta on korraldajate jaoks sellele eelnev mõnus soojendusüritus.

Igal aastal oleme proovinud jooksu edasi arendada ja muuta. Olenemata erakordsest aastast, viisime 2020. aastal lastejooksud eraldi alale Rapla Sadolin spordihoone juurde. Loodame ja usume, et juba sellel aastal saame korraldada juba tunde kestva lastejooksude festivali. Uuendustega jätkame 2021. aastal – lisasime esmakordselt kavasse noortejooksud. „Noortejooksude starti on oodatud kõik kuni 26. aastased (k.a). Läbitav distants on 5 km ja noortel on hea võimalus end proovile panna omaealistega. Soovime spordipisikut jagada ja elamust pakkuda, et tagada järelkasv, kes oskab hinnata liikumisest saadavat head enesetunnet,“ rääkis 2021. aasta plaanidest Rapla Selveri Suurjooksu peakorraldaja Donatas Narmont.

„Kindlasti tekib paljudel küsimus, kas jooks üldse saab toimuda ning kuidas. Mingil määral teadmatust on ka meie jaoks, kuid saime väga hea kogemuse, kuidas jooksuüritust korraldada turvaliselt ning võistlejatele ohutult. Distantsi hoidmine, autasustamise ajakava hajutamine, startide vahel võimalikult suur vahe – need on vaid mõned võimalused. Eelmine aasta näitas ühtlasi, et kevad-suvisel perioodil viirus on taandumas. Samuti virtuaaljooksud on alternatiiv, mida saame pakkuda,“ lisas ta.

Eelmine aasta andis korraldajatele esmakordse kogemuse virtuaaljooksude korraldamisel. „Kevadel nägime, et inimesed natukene võõrastasid sellist võistlust, kuid sügiseks võeti juba soojalt vastu. Sellel aastal avasime paralleelselt virtuaaljooksudele registreerisime, sest usume, et see võistlusliik on tulnud, et jääda. Meie eesmärk on olnud läbi aastate pakkuda sportimisrõõmu võimalikult paljudele. Virtuaaljooksude näol on meil võimalik kaasata neid, kel ajakava ei võimalda või pole võimalik mõnel muul põhjusel,“ julgustas Donatas end kõiki kirja panema juba kohe.

„Kui sul ei ole veel virtuaaljooksul osalemise kogemust, siis julgustame vähemalt korra proovima. Tore on näiteks kokku saada pere või sõpradega, nautida ühiselt sportimist, püstitada endale jõukohane eesmärk ja saada endale medal. Postitame kõikidele medali postkasti ning sellest keegi ilma ei jää,“ täiendas ta.

Ja nagu ikka, siis ei puudu Rapla Selveri Suurjooksult võistluslik moment. Raplas olev rada on hea rekordite tegemiseks. Seda kinnitas 2020. aasta, kui Tiidrek Nurme püstitas 10 km rajal uue Eesti rekordi maanteejooksus. Sellel aastal tuleb kindlasti starti meie jooksuparemik ja näha saab põnevat võistlust.

Silma tasub peal hoida Rapla Selveri Suurjooksu kodulehel ja sotsiaalmeediakanalitel, sest uudiseid on tulemas veelgi. Registreeri jooksule hiljemalt 15. jaanuariks koodiga talv2021 (REGISTREERIN SIIN), millega saad garanteeritult parima hinna ning osaled vinges auhinnaloosis. Loosime kõikide registreerunute vahel välja Suunto 5 spordikella Matkaspordilt, Pegasuse jooksutossud Nikelt ning Ott Kiivika personaalse toitumis- ja treeningkava.

Kohtumiseni Raplas 30. mail!

Categories: Uudis