fbpx

Täna tehti Raplas algust Eesti Linnajooksude sarjaga, mille esimese osavõistluse – 5. Rapla Selveri Suurjooksu pikema ehk 10 km distantsi võitsid Läänemaa kergejõustikuklubi esindaja Argo Jõesoo ja Treeningpartneri ridadesse kuuluv Kaisa Kukk.

Esimene tõeliselt soe kevadilm tõi Raplasse jooksma arvukalt jooksjaid nii 10 km kui 5 km distantsile. 10 km distantsil püsis ees juhtgrupp – Argo Jõesoo, Priit Lehismets, Tõnu Lillelaid. „Kuigi treener Enn Sellik ei soovitanud, tahtsin ikkagi saada lõpuaega alla 31 minuti, sest tundsin, et särts on sees ja tahtsin proovida,“ ütles Jõesoo.

Tema kaaslastel hakkas tempo langema, Jõesoo tegi kiirenduse. Eelviimasel kilomeetril tal tempo langes, läbides selle 3.28-ga. „Ei teagi miks, kas lasin ennast ise lõdvemaks, kuna vahe oli juba piisav. Finišisse jõudes valmistasin endale pettumuse, sest aeg ei tulnud see, mida tahtsin, aga muidu olen jooksuga rahul. Esikoht on ikkagi tore emotsioon,“ sõnas Jõesoo, kelle võiduaeg täna 31.26.

Tema järel lõpetas täna teisena Priit Lehismets ajaga 31.56. „Vanemas eas tuleb see, et ei pinguta enam. Kolmanda mehega oli vahe nii suur ja nägin, et ta järgi ei tule. Treener ütles viimasel kilomeetril – võta rahulikult,“ sõnas Lehismets. Kolmanda koha sai täna Raplas Tõnu Lillelaid (Sparta) 32.15-ga. Kuue hulka jõudsid veel Elar VullaAnti Puustus ja Sander Jürs.

Naistest võitis 10 km distantsi Kaisa Kukk ajaga 36.32. Ta alustas täna rahulikult, sest jalad veel möödunud nädal toimunud Tartu jooksumaratonist kanged. 7. kilomeetril püüdis ta kinni kiirelt stardist minema pühkinud klubikaaslase Mari Boikovi, kes jõudis finišisse kolmandana ajaga 37.28. Viimastel kilomeetritel möödus Boikovist ka teiseks tõusnud Moonika Pilli (Jooksupartner) isikliku rekordiga 36.43.

Mingit kindlust ta ei tundnud, sest vorm ei olnud kiita. „Lõpus pidin üksi viimase lõpuponnistuse tegema, Moonika tuli tagant järgi. Kui oleksin rahulikumalt võtnud, oleks ta mind kätte saanud. Vaatamata väsimusele suutsin lõpus viimase jõu leida võidu nimel,“ lausus Kukk.

Moonika Pilli sõnul alustas ta teadlikult täna aeglaselt. “Ma ei kujutanud ette, kas olen Tartu jooksumaratonist taastunud. Kuna ilm kiskus ka palavaks, mõtlesin, et jooksen algul rahulikult. Viiendal kilomeetril tundsin end hästi ja hakkasin üha kiiremini minema,” kommenteeris Pilli. Nii püüdis ta kinni Mari Boikovi. “Kaisat jõudu püüda polnud. Üllatus enda jaoks, et aeg tuli 40 sekundit parem varasemast isiklikust rekordist. Arvasin hoopis, et mõned teised naised on kiiremad,” leidis Pilli.

autor: Ahto Jakson/www.jooksja.ee
fotod: Siim Solman

Categories: Uudis