fbpx

Kui varasematel aastatel on Rapla Selveri Suurjooksul osalejad saanud läbida kümme ja viis kilomeetrit joostes, käies või kepikõndi harrastades, siis VII Rapla Selveri Suurjooksul antakse esmakordselt start ka poolmaratonile. Distants joostakse kahe olemasoleva 10-kilomeetrise ringi baasil, mis võimaldab ka poolmaratoni rajale minejatel häid aegu näidata ning isiklikke tipptulemusi üritada. Lisaks läbib poolmaratoni distants esialgsete plaanide kohaselt ka Rapla uut keskväljakut.

“Poolmaraton on ütlemata mõnus jooksudistants – ühest küljest on 21,1 km piisavalt pikk ja väljakutset pakkuv, kuid samas näiteks suvisteks maratonideks valmistujatele hea ettevalmistus. Samuti ootame teistele distantsidele osalema kõiki, kes soovivad joosta, käia või kepikõndi harrastada. Kõik väiksed jooksusõbrad saavad panna end proovile lastejooksudel. Rapla Selveri Suurjooksule on oodatud ka kõik lapsevanemad vankritega, mis annab võimaluse ka perekondlikult veeta mõnusalt üks sportlik pühapäev,” ütles Rapla Selveri Suurjooksu peakorraldaja Donatas Narmont.

Suurjooksu turundusjuht Piret Viherpuu ütles, et idee tuua poolmaraton Rapla Selveri Suurjooksu programmi annab ka jooksu tutvustamiseks paremad ja senisest mitmekesisemad võimalused. Esimest korda valitakse ka Rapla Selveri Suurjooksu medali kujundus laste joonistuskonkursi kaudu. Töid on võimalik postitada kuni 21. jaanuarini ning täpsemad tingimused on välja toodud Suurjooksu kodulehel. Varasemalt on medali saanud kõikide põhidistantside lõpetajad, kuid sellel aastal saavad uuendusena medali ka kõik lastejooksudel osalejad. “Üllatusi on meil veel, aga iga asi omal ajal,” andis Viherpuu Raplas toimuva jooksu korraldajate ambitsioonikatest plaanidest märku. 

Järjekorras seitsmes Rapla Selveri Suurjooks toimub pühapäeval, 26. mail 2019. Korraldajad ootavad sel päeval Raplas jooksuradadele ligi 2000 osalejat.

Categories: Uudis