fbpx

Kui varasematel aastatel pidi Eesti linnajooksude sarja arvestuses osalemiseks jooksma SEB Tallinna Maratonil maratonidistantsi, siis tänavu seda uuenduste tõttu tingimata tegema ei pea ja valida võib ka lühema maa.

“Selver Linnajooksud toimuvad tänavu uuenenud juhendi järgi, mis soosib senisest rohkem nii harrastajaid kui tugevamaid jooksjaid. Muudatus viidi sisse jooksjatelt tulnud tagasisidet ja ettepanekuid kaaludes,” selgitas MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi juhatuse liige Mati Lilliallik. Nii on linnajooksude sarjas osalemine jõukohane igale jooksuharrastajale.

Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 kilomeetrit kokku tuleks. “Näiteks “100+” raja läbimiseks ei pea kaasa tegema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse www.linnajooksud.ee lehele iga osavõistluse järgselt.

Punkte annavad 10 km ja pikemad distantsid. Punkte jagatakse osavõistluste paremusjärjestuse põhjal. Enim punkte kogunud võistleja on sarja võitja. Võrdse punktiarvu korral võidab võistleja, kellel on kõrgemad kohapunktid. Pikemad distantsid on punktiarvestuses suurema kaaluga kui lühemad distantsid.

Senise “Kuldraja” boonused laienevad nüüd kõigile harrastajaile, kes “100+” raja läbivad. Nemad saavad Selver Linnajooksude medali ja Sportlandilt 100 euro väärtuses Nike jooksujalatsid. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning neid autasustatakse Linnajooksude medaliga. Ühtne registreerimine kogu sarjale on avatud kuni 30. aprillini Selver Linnajooksude kodulehel www.linnajooksud.ee.

Selver Eesti Linnajooksud 2016 sarja kuulub 7 osavõistlust:

Tartu Kevadjooks – Tartu – 14. mai 2016
Rapla Selveri Suurjooks – Rapla – 5. juuni 2016
Narva Energiajooks – Narva – 11. juuni 2016
Eesti Ööjooks – Rakvere – 13. august 2016
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks – Pärnu – 4. september 2016
SEB Tallinna Maraton – Tallinn – 11. september 2016
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – Paide-Türi – 2. oktoober 2016

Categories: Uudis