fbpx

Teist aastat toimuv Rapla Selveri suurjooks kuulub esimest korda üleriigilisse Selveri Linnajooksude sarja. Rapla Selveri suurjooksu korraldaja Donatas Narmont ütles, et see annab üritusele laiema kõlapinna. Lisaks Rapla Selveri jooksule kuulub sellesse sarja veel kuus võistlust. Linnajooksude sarja hooaeg algab 24. mail Tartus ning sarja teine etapp toimubki 1. juunil Raplas.

Tänu sellele on Raplasse oodata tuntud Eesti jooksjaid. Registreerunud on mitmed Eesti paremikku kuuluvad jooksjad. „Tuntud jooksjaid tuleb Rapla Selveri jooksule kindlasti,” ütles Narmont. Eelmisel aastal lõpetas Rapla Selveri jooksu 636 jooksjat ning lisaks neile osalesid üritusel veel lapsed, kes võistlesid lühematel distantsidel. Kokku osales seega umbes tuhat väikest ja suurt sportlast. Narmont ütles, et tänavu tahaks ainuüksi põhidistantside peale tuhat osalejat kokku saada. „Väikest kasvu ootame osalejate arvus kindlasti,” ütles Narmont.

Sarnaselt eelmisele aastale asub stardi- ja finišipaik Selveri parklas. Võrreldes eelmise aasta üritusega kulgeb ka võistlusrada samal trassil. Osaleda saab nii kümne kui viie kilomeetri distantsil. Pikemale jooksule antakse 1. juunil start täpselt kell 12 päeval ning lühema distantsi start toimub kümme minutit hiljem. Korraldajate sõnul võib mõlemat distantsi läbida nii joostes kui harrastades kepikõndi.

Põhidistantsidele eelnevad lastejooksud mis algavad kella üheteistkümnest. Lastega tegelevad Pipi Pikksukk ja Raplamaa missid. Meelelahutuse eest hoolitseb Spido ning võistluse patroonid on samad kes eelmisel aastal – Getter Jaani ja Ott-Sander Palm. Soodusregistreerimine mõlemale distantsile kestab kahekümnenda maini.

Siim Jõgis, Raplamaa Sõnumid

Categories: Uudis