fbpx

Seoses välja kuulutatud eriolukorraga on vastu võetud otsus, et VIII Rapla Selveri Suurjooksu toimumisaeg muutub. Algselt 24. mail toimuma pidanud Rapla suurim spordiüritus leiab aset 19. septembril.

„Saadame kõikidele juba registreerunutele vastava teavitus kuupäeva muudatustest. Samuti kasutame selleks oma sotsiaalmeediakanaleid ja koostööpartereid. Kindlasti on osalejaid, kellele uus kuupäev ei sobi ja oleme korraldajatena sellega arvestanud. Kõikidel soovijatel on võimalik praegu tasuta muuta ka distantsi. Näiteks kui kevadel oleks joostud 10 km, siis ehk sügisene treeningvorm lubab hoopis 21.1 km distantsi starti. Meil on väga kahju, et traditsiooniks saanud aeg muutus, kuid siiralt loodame, et praegune eriolukord lõppeb võimalikult kiirelt,“ ütles Rapla Selveri Suurjooksu peakorraldaja Donatas Narmont.

Muutub küll kuupäev, kuid võistluskavas on ikka 21.1, 10 ja 5 km distantsid. Ootatud on jooksjad, käijad, kepikõndijad kui ka lapsevanemad vankritega. Samuti ei ole me unustanud kõike väiksemaid jooksusõpru, sest toimumas on Mamma lastejooksud. „Proovime korraldajatena leida antud olukorrast ka positiivset. Äkki saab hoopis uueks traditsiooniks, et jooksuüritus toimubki Raplas nii kevadel kui sügisel,“ lisas Donatas.

Samuti soovime kaasata kogukonda ja jooksusõpru jooksu korraldamisse. Eelmisel aastal valmis medali kujundus Rapla kooliõpilaste tehtud kujunduste põhjal. Nüüd on kodus aega veetes hea võimalus välja võtta paber ja pliiats ning teha kujundus, mis võiks olla selle aasta medalil. Oodatud on kõikide mõtted, olenemata Sinu elukohast, vanusest või joonistamisoskusest. Koostöös medalimeistriga võib Sinu ideest saada medal, mille saab kaela iga lõpetaja ja viib selle oma koju aukohale. Saada enda töö aadressil registreerimine@jooksja.ee hiljemalt 30. aprilliks.

„Ja veel kord sooviksin kõikidele öelda, et me saame vaid koostöös teha nii, et eriolukord lõppeks. Püsime oma kodudes, käime õues nii, et väldime kontakte. Hetkel minge liikuge ja avastage metsaradasid, mis ka teistele tundmatud. Ära ei tohi kindlasti unustada sportimist, vaid tuleb leida alternatiive, mis on ohutud. See on meie kõikide jaoks uus ja harjumatu olukord, kuid ainult nii saame nautida suve ja valmistuda Rapla Selveri Suurjooksuks,“ ütles Donatas. „Olukorra normaliseerudes on korraldajate üks eesmärkidest hakata Raplas korraldama ka ühistreeninguid ning kepikõnnikoolitusi, et veelgi enam kaasata sügisel jooksule just kohalikku kogukonda. Samas on meil ka plaanis mitmed uuendused, nii et tasub hoida silma peal meie sotsiaalmeediakanalitel ja kodulehel,“ lisas ta.

Categories: Uudis